Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Antoni, Kamil, Teodor

Konferencja PiS. Kandydaci na posłów przyjechali z pieniędzmi [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
9 października, 17:42

Środowa konferencja prasowa z udziałem trójki kandydatów do Sejmu z listy PiS miała dość nietypowy przebieg. Jej głównym punktem było wręczenie czeków na 3 tys. zł przedstawicielom pięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu świeckiego.

Jeden z czeków Tomasz Latos i Tomasz Szamocki przekazali strażakom z OSP Wałdowo
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA


Konferencja odbyła się na parkingu przed zamkiem. Tym razem od dziennikarzy ważniejsi byli inni zaproszeni goście, strażacy. Bo tak naprawdę to z ich powodu doszło do spotkania. Pięć jednostek OSP z naszego powiatu otrzymało czeki, które już za kilka dni zmienią się w przelew w wysokości 3 tys. zł. Wyborcze prezenty trafiły do druhów z Wielkiego Zajączkowa, Osia, Wałdowa, Jeżewa i Nowego. Dlaczego właśnie tam?

- To efekt rozmów z wójtami oraz osobami znającymi potrzeby jednostek OSP w powiecie - tłumaczy Tomasz Szamocki, jeden z kandydatów do Sejmu, który wręczał strażakom symboliczne czeki. - Pieniądze te mogą być spożytkowane w dowolny sposób. Każda jednostka ma inne potrzeby, dlatego niczego nie narzucamy.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

O tym, jak ważna jest straż pożarna przekonywał Tomasz Latos, „jedynka” na liście PiS okręgu bydgoskiego.

- Wspieramy strażaków jak żaden inny rząd - przekonywał Latos. - To pomoc na niespotykaną dotąd skalę, w której ja również mam swój udział. Dzięki rozmowom z Lasami Państwowymi udało się wygospodarować pewną kwotę na dofinasowanie jednostek OSP z powiatu świeckiego.

Wśród gospodarzy konferencji znalazła się także Stanisława Kufel, radna powiatowa, która również powalczy o głosy dla listy Prawa i Sprawiedliwości, a także działacze lokalnych struktur PiS.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (57)

I super że dają. PO tylko zagaraniało do siebie.

Odpowiedzi: 1

Tak z innej beczki, podobają się pani przymiarki do zniszczenia Jurka Owsiaka i WOŚP? 

Odpowiedzi: 0

Niezła szopka.

Odpowiedzi: 0

Żałosne

Odpowiedzi: 0

To który z tych kandydatów taki bogaty, że rozdaje, bo mam nadzieje, że ze swoich...

Odpowiedzi: 1

No i zapewne dał kasę od siebie?Skąd te pieniądze?

Odpowiedzi: 0

Nie wyrobię, znowu dają coś strażakom. 

Odpowiedzi: 1

Strażak nie "zje" węża użyje go do gaszenia pożaru. To że coś ktoś dał straży nie znaczy, że będzie przejedzone można kupić za to sprzęt który jest dla Nas wszystkich. Oczywiście obyśmy jak najrzadziej z tej pomocy korzystali bo oznacza to czyjeś nieszczęscie. Także nie uważam, żeby pomoc straży pożarnej była wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Odpowiedzi: 1

Nie zrozumie ten kto pomocy od strażaków jeszcze nie zaznał i nikomu tego nie zycze  Strazakom ochotnikom pieniądze sie przydadzą poki co jeszcze nie sa na kontach w jednostach a juz klotnie  Polsko dokąd zmierzasz??? 

Odpowiedzi: 0

NARAZIE ROZDAJĄ A PO WYBORACH SIĘ SKOŃCZY...

Odpowiedzi: 0

OSP Osie na wódeczkę dostalo, przyda sie

Odpowiedzi: 5

Marlena 68 podejżewam że jak by osp osie dostało kasę na wódeczke to byś była pierwsza na wódeczce  i na sępa walić zanim skometujesz to trochę pomyśl 

Odpowiedzi: 0

Przyglądam się od 4 lat sytuacji w Osiu i mogę tylko jedno powiedzieć: Taki komentarz to oszczerstwo a główny problem tej jednostki w 2017 roku sam się wypisał i założył własne koło gospodyń wiejskich :)

Odpowiedzi: 1

a ja sie przygladam od ponad 30 lat i prywatne zakupy i niegospodarnosc sa tam standardem. teraz jak kolo gospodyn wiejskich jak piszesz ma swoj biznes moze stare wyjadacze sie bardziej pilnuja bo sa na swieczniku

Odpowiedzi: 1

Jak przyglądasz się od 30 lat to zalecam wizytę u okulisty :) 

Odpowiedzi: 0

Jeszcze nie dostali tych pieniędzy fizycznie a już niepotrzebne komentarze . Są to osoby publiczne i trochę szacunku do nich to oni w nocy lub dzień jadą do pożarów ratować ludzkie życie i mienie mi również pomogli i dziękuję za to bardzo . Dziewczyny dodawana otuchy i podziwiam bo cieszko charuja nie ma odstępstw a chłopacy to mężni strażacy.Dzialajcie tak dalej kibicuję.

Odpowiedzi: 1

nawet jak by dostali na wódeczkę to po udanej akcji im się należy. Jedyna grupa mundurowa dla których nigdy nie będę żałować pieniędzy!

Odpowiedzi: 0

Żałosne są takie komentarze. Każdy jest mądry jak myśli że coś im się o uszy obije i zna całą wprawdzie :) 

Odpowiedzi: 0

Marlena, ty moczymordo, nie udzielaj się, na s5 idź stanąć, w mini 

Odpowiedzi: 0

Brak honoru, by wykorzystywac potrzeby strażaków ochotników do prowadzenia kampanii wyborczej.

Odpowiedzi: 0

Kużwa jednak to prawda za pieniądze można wszystko  -żałosne.

Odpowiedzi: 0

Strażacy kupić się nie dadzą. 

Odpowiedzi: 0

PiS to pierwsza partia która coś dała zwykłym ludziom inni tylko kradli. Liczę na to że jak PIS wygra to sie weźmie na tych wszystkich wyzyskiwaczy co zarabiają po 20 tysięcy złotch. Tych doktorków że się wchodzi na wizytę co trwa 10 minut i trzeba wybulić 150 złotych, adowkatów kriwopijców i prywaciarzy co się dorabiajom na ludzkiej pracy. Powinni im dowalić 50 procent podatku i dac te pieniadze tymco mają najniższą krajowom labo nic nie zrabaija bo wyhowują dzieci, które będą robić na wysokie emerytury tych bogaczy co nie patrzą na to ile zarabiają zwykli ludzie.  

Odpowiedzi: 10

Typowy elektorat PiS -analfabetka funkcjonalna.

Odpowiedzi: 1

A Ty jesteś typowym burakiem co obraża ludzi, bo mają inne zdanie niż Ty. Dorośnij człowieku i nie obrażaj. Aha i pewnie jesteś wielkim obrońcą demokracji....hipokryzja.

Odpowiedzi: 0

Pomyśl o sobie bo kiedyś będziesz emerytką i 500+ nie będzie, a dług publiczny rośnie. Na naukę nigdy za późno.

Odpowiedzi: 1

konkrety a nie farmazony z TVłenu gdzie ten dług liczby nie głupoty

Odpowiedzi: 0

Pomyśl o sobie bo kiedyś będziesz emerytką i 500+ nie będzie, a dług publiczny rośnie. Na naukę nigdy za późno.

Odpowiedzi: 0

Do szkoły, analfabetko niedouczona!

Odpowiedzi: 0

To za 500+ chodzisz do prywatnie do lekarzy za 150,-

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz