Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Karolina, Roman, Tomasz
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  10°C / 10°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  10°C / 6°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  10°C / 5°C

Kto ostrzelał okna w przedszkolu i dlaczego to zrobił?

Andrzej Bartniak
7 listopada, 15:11

Minął tydzień od przykrego incydentu, konsekwencją którego będzie konieczność wymiany szyb w dwóch oknach w Przedszkolu nr 8 przy ul. Wyszyńskiego w Świeciu. Sprawdziliśmy, co udało się ustalić policji.  

Nadal nie wiadomo, kto, czym i z czego strzelał w okna przedszkola
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA
Przypomnijmy. Późnym popołudniem lub w nocy z 29 na 30 października nieznany sprawca ostrzelał dwa okna w przedszkolu „Motylek” na Mariankach. Strzelano prawdopodobnie z wiatrówki lub tzw. ASG, repliki broni palnej. Ponieważ zajście miało miejsce w nocy podczas nieobecność dzieci i nauczycieli, czyn ten zakwalifikowano jako uszkodzenie mienia.

Chcieliśmy sprawdzić czy udało się już coś ustalić. Choćby to, z czego i czym strzelano. W świeckiej komendzie, od policjanta zastępującego rzecznika, usłyszeliśmy, że trwa postępowanie. Okoliczności, jak dodał funkcjonariusz, wyjaśnia prokuratura i to z nią należy kontaktować się w celu uzyskania informacji.
REKLAMA

Tak też zrobiliśmy. Okazuje się, że prokuratura o niczym nie wie. Taka sprawa nie została nawet zarejestrowana.

Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że w końcu komendzie policji w Świeciu uda się ustalić, kto zajmuje się tym chuligańskim wybrykiem, co z pewnością przyspieszy schwytanie winnego...

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Czytaj także

Komentarze (10)

Dobre.

Odpowiedzi: 0

Porażka policji na całego. Ktoś sobie strzela do przedszkola i nie jest to najważniejszy temat w mieście? 

Odpowiedzi: 1

Taa niech teraz grupe specjalna do swiecia sprowadza bo jakies dzieciaki z pistoletu na kulki strzelali. Dobre.

Odpowiedzi: 1

I nawet jak dzieciaki z pistoletu na kulki strzelali, to rodzice tych dzieci powinni zostać postawieni do pionu. (kara pieniężna lub nadzór policji na miesiąc) może wówczas zainteresowaliby się co robią ich dzieci.

Odpowiedzi: 0

Jutro pewnie będą się chwalić że zatrzymali rowerzystę, który miał 0,3 promila lub jakiegoś małolata przy którym znaleźli aż 0,2 grama marihuany albo osmoloną fifkę, w której mogła być palona trawa. Tak więc odwalają ciężką robotę.  

Odpowiedzi: 0

Śmiech! Śmiech! I jeszcze raz śmiech ... 

Odpowiedzi: 0

Mam nadzieję, że będziecie pilnować tematu, bo inaczej amatorzy z KPP odpuszczą...

Odpowiedzi: 0

Dwa dni później ktoś ostrzelał okno mojego sąsiada na ulicy chopina.Ciekawe czy to zbieg okoliczności...

Odpowiedzi: 0

Jeżeli sprawa rzeczywiście nie została zgłoszona do prokuratury, a policja w Świeciu umyje od tego ręce, to przyżekam, że sam to zgłoszę gdzie trzeba!

Poza tym, pytanie - od kiedy o kwalifikacji czynu jako uszkodzenie mienia, decyduje pora dnia?Nie podlega wątpliwości, że mienie zostało uszkodzone, a pora dnia może jedynie mieć wpływ na to, czy  owy czyn nie powinien zostać zakwalifikowany jako zamach na życie dzieci i osób przebywających w przedszkolu (miejscu publicznym).

Odpowiedzi: 0

Ruszyć dupy !!! Tam chodzą dzieci !!!!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz