Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Emil, Karolina, Maria
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  23°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • rozproszone chmury
  Pojutrze:
  28°C / 16°C

Mieszkańcy gminy Świekatowo są niesamowici! Zobaczcie, co zrobili!

Andrzej Pudrzyński
1 sierpnia, 09:22

W parę dni pojemnik w kształcie serca przed budynkiem biblioteki w Świekatowie w całości zapełnił się plastikowymi nakrętkami.

W pomoc dla chłopca zaangażowali się mieszkańcy całej gminy
Fot. Głos Świekatowa

REKLAMA

Dochód z ich sprzedaży zasili koszty leczenia 2,5-miesięcznego Nikodema Topolińskiego, który walczy z nowotworem.

Niedawno pisaliśmy o akcji mieszkańców gminy Świekatowo, którzy wspólnymi siłami wykonali i ustawili przy ul. Dworcowej 3 wielki pojemnik w kształcie serca.

Mieszkańcy gminy wrzucali do niego plastikowe nakrętki. O tym, jak bardzo zaangażowali się w pomoc dla Nikodema, najlepiej świadczy fakt, że w trzy dni „zaypali” go po brzegi. Gdy zabrakło miejsca, układali worki i woreczki z nakrętkami obok pojemnika.
REKLAMA

Inicjatorem akcji jest Wioska Chlebowa z Janiej Góry. Mieszkaniec tej wsi, Sebastian Siuda, wykonał konstrukcję z materiału przekazanego przez anonimowego darczyńcę. W przyszłości „Serce Mieszkańców Gminy Świekatowo” będzie służyło też innym zbiórkom charytatywnym.

Koszty codziennego życia pod respiratorem, karmienie za pomocą pomp infuzyjnych, leki, czy ewentualne leczenie za granicą będą bardzo duże. Rodzice Nikodema proszą o wsparcie finansowe. Uruchomili zbiórkę pieniędzy w serwisie pomagam.pl.
REKLAMA

Motywem przewodnim zlotu pojazdów zabytkowych, militarnych i pożarniczych na plaży nad Jeziorem Świekatowskim w niedzielę 2 sierpnia również będzie pomoc charytatywna dla Nikodema Topolińskiego (czytaj tutaj).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (4)

Takie zbieranie nakrętek służy jedynie poprawie samopoczucia i dowartościowania osób, które wrzucają je. Prawda jest taka, że za wszystkie zebrane nakrętki w skupie otrzymają, góra że 150zł. A każdy myśli, że nie wiadomo ile ofiarował. 

Odpowiedzi: 2

Poprawa samopoczucia i dowartościowanie to też ważne sprawy.

Odpowiedzi: 0

Może i prawda ale przecież każdy grosz się liczy

Odpowiedzi: 0

Super inicjatywa się wzruszyłem, mieszkańcy Serocka wydali tyle pieniędzy na paliwo żeby uzbierać te nakrętki. Cudnie zawsze 40 zł do przodu.  Chcesz pomóc pomagaj mądrze. 10 zł twojego przelewu to jest pomoc. Udostępnianie postów i zbieranie nakrętek to bardzo mała pomoc. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz