Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Antoni, Kamil, Teodor

Oddali hołd pomordowanym mieszkańcom powiatu świeckiego [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
8 października, 23:11

Mały Rynek w Świeciu był wczoraj miejscem uroczystości poświęconej mieszkańcom powiatu świeckiego bestialsko zamordowanym przez okupantów.

O właściwą oprawę uroczystości zadbał Zespół Szkół Menedżerskich w Świeciu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Data nie jest przypadkowa. Na początku października 1939 r. rozpoczęły się pierwsze masowe egzekucje, w których życie straciło najwięcej mieszkańców powiatu świeckiego.

Zbrodnicze działania Niemów wymierzone były przede wszystkim w przedstawicieli inteligencji, elitę ekonomiczną, Żydów oraz osoby chore. Potwornej kaźni zostali poddani wszyscy pacjenci świeckiego szpitala psychiatrycznego. Ponad 1000 osób. Wśród nich znalazł się m.in. dyrektor szpitala Józef Bednarz, który postanowił towarzyszyć chorym do samego końca.
REKLAMA

Podobnie, jak w latach poprzednich, głównym organizatorem wtorkowych uroczystości przy pomniku pomordowanych nauczycieli był Zespół Szkół Menedżerskich w Świeciu. Wsparcia udzielili mu: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Świeckiej, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej (OKSiR), a także Urząd Miejski w Świeciu, Starostwo Powiatowe w Świeciu i Liga Obrony Kraju.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Oj, bo się Niemcy gotowi obrazić. To nie oni mordowali. To hitlerowcy i naziści.

Odpowiedzi: 0

Pamiętamy, Pamiętamy. Aż podobne formy dziś także uprawiamy. Czym skorupka za młodu, widziała tym na starość oddała.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz