Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Maja, Marceli, Dominik

Rośnie liczba osób w powiecie świeckim objętych kwarantanną. W regionie jest już 21 zakażonych

Andrzej Pudrzyński
23 marca, 22:01

W naszym powiecie nie odnotowano dotąd żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.  To niestety jedyna dobra wiadomość.

zdjęcie ilustracyjne
Fot. 123RF

REKLAMA

Od niedzieli przybyły kolejne trzy osoby w województwie kujawsko-pomorskim zarażone koronawirusem. Ich liczba wzrosła do 21. Wśród nich jest lekarska z SOR-u grudziądzkiego szpitala oraz matka i 12-letnia córka z okolic Chełmna, o czym pisaliśmy.

W naszym województwie do wieczora 23 marca kwarantanną objęto 3 903 osoby. To o 800 więcej niż dzień wcześniej.
REKLAMA

Rośnie również liczba przebywających w kwarantannie domowej w powiecie świeckim. W piątek 20 marca było ich 294, w poniedziałek 23 marca – 400.

Żadna z nich nie wykazuje objawów choroby. Służby są z nimi w stałym kontakcie. Do tej pory na terenie powiatu świeckiego nie odnotowano żadnego zakażenia wirusem SARS CoV-2 – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Świeciu.
REKLAMA

Starostwo uruchomiło całodobową infolinię. Dzwoniąc pod numer 52 56 83 500 można otrzymać kompleksową informację o tym, jakie należy podjąć kroki w przypadku pojawienia się ewentualnych objawów koronawirusa, jak zachowywać się w czasie kwarantanny, czym jest kwarantanna zbiorowa, gdzie się odbywa, czym różni się od kwarantanny domowej oraz dane kontaktowe do instytucji świadczących pomoc mieszkańcom powiatu świeckiego.

Warto także zapoznać się z informacjami na stronie starostwa poświęconej najczęściej zadawanym pytaniom i odpowiedziom na temat koronawirusa sprawdź.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Komentarze (30)

Żeby tylko przestrzegali kwarantanny, bo jak nie to jesteśmy ugotowani. 

Odpowiedzi: 1

To tylko dmuchanie na zimno. Z pewnością te osoby nie są zarażone. No ale lepiej być ostrożnym.

Odpowiedzi: 2

A skąd ta pewność że nie są? 

Odpowiedzi: 0

Jak mają kwarantanne to siedzą w domu 

Kwestia odpowiedzialności i posiadania rozumu

Odpowiedzi: 0

Trochę nie halo jak ktoś wróci z zagranicy np mąż z pracy a żona z dziećmi jest w domu i oni też muszą mieć ta kwaranntane. A te biedne dzieci nawet na klatkę wyjść nie będą mogli czy do sklepu. Trochę nie halo. 

Odpowiedzi: 5

Serio?? Pani tak naprawdę? Przecież jesteście Państwo z kontaktu, a więc i Wy możecie zarażać. Dzieci nie poradzą sobie bez wyjścia na klatkę czy do sklepu??? W grę wchodzi zdrowie innych ludzi, którzy po drodze można zarazić... 

Odpowiedzi: 0

Pani kochana

To niech druga połowa albo inny członek rodziny nie wraca,

albo odbędzie kwarantanne poza domem, są specjalnie wyznaczone miejsca do kwarantanny,   w naszym powiecie również.

Odpowiedzi: 0

Z Panią jest trochę nie halo... Proponuję kupić słownik i na tej kwarantannie trochę poczytać, dzieci też mogą skorzystać na tym przy okazji. Przez takie mądre osoby wirus ten się tak rozprzestrzenia. 

Odpowiedzi: 0

Czy Ty czytasz co piszesz, co mnie obchodzą te dzieci w tym momencie dla mnie ważniejsze jest życie ludzkie i tego rodzice powinni uczyć dzieci. Wstyd że wvtakiej sytuacji piszesz takie bzdury. 

Odpowiedzi: 0

A jak te biedne dzieci moze sa zarazeni, nic nie wiadomo to bedzie dopiero batalia, Szanowna Zono...

Odpowiedzi: 0

A ja mam pytanie inne ..czy będąc na kwarantanie mogę wyjść na balkon na świeże powietrze ,,tylko że mieszkam w bloku na 2 piętrze A sąsiadów nie mam po lewej stronie tylko po prawej z dobre 2 metry dalej ...czy lepiej im powiedzieć że  chcemy wyjść na balkon czasami i żeby oni nie wychodzili bo oni mogą iść na dwór..A tak dzieci chociaż się przewietrzą  i bez hejtu  teraz...normalnie pytam mąż wraca po dwóch miesiącach i ma prawo spędzić z nami  .dziećmi święta nawet w tej kwarantanie  :)

Odpowiedzi: 2

Twój maz najpierw was zostawia a teraz wraca super rodzina z was sprzedac się dla pieniędzy.

Odpowiedzi: 3

Myślę że to zbędny komentarz.

Wyjeżdżając dwa miesiące temu nikt nie był świadomy tego co go będzie teraz czekało.

Każdy musi sobie z tym radzić i nie zrobić krzywdy innym przy okazji. 

Odpowiedzi: 0

Ty masz dekla ..nie umiesz pajacu bez hejtu   ..grzecznie zapytalam  buraku ...zarabia dla nas A byśmy mogli dobrze żyć..coś jeszcze masz ?

Odpowiedzi: 0

Człowieku zastanów się co Ty piszesz ręce opadają na takich jak Ty 

Odpowiedzi: 0

Na balkon wyszlabym, spokojnie

Poza mieszkanie już nie

Odpowiedzi: 1

Proszę nie wychodzić na balkon! W Chinach wykazano, że COVID-19 zaraża osoby nawet w promieniu 5 metrów. Szanujmy swoje życie i zdrowie.

Odpowiedzi: 0

Pelno burakow na cch robi zakupy u nas w marketach wypraszajmy ich z sklepow obsikujmy im samochody zaraze jeszcze przyniosa !! 

Odpowiedzi: 2

A nie pomyskisz baranie że część tych buraków może w tych marketach pracować żebyś ty miała gdzie zakupy zrobic?

A burski z csw którzy jeżdżą do Chełmna tez mogą Ci coś przywieść. Pomysł sobie wariatko co piszesz zanim tobie ktoś samochód obsika. 

Miłego dnia

Odpowiedzi: 0

Burak to jest z Ciebie .Zastanów się co piszesz.Zarazę już mamy Ciebie na świecie.Ludzie ogarnijcie się taka nienawiść między ludzimi .Dziwić się że takie coś nas spotkało.Co Ci przeszkadza że robią zakupy starczy i dla Ciebie.

Odpowiedzi: 0

od zeszłego tygodnia jest luka w tej nowej ustawie i jak ktoś pracuje legalnie w De to może na weekendy jeździć do domu bez kwarantanny

Odpowiedzi: 0

Pewno rodzina szczęśliwa, że tata wirka przywiezie :(((

Jak takie kokosy zarabia to niech nie wraca póki co

Odpowiedzi: 1

Wal się na cyce  buraku 

Odpowiedzi: 0

A testy były robione?? Wszyscy obejmowani kwarantanną powini mieć robione testy, a nie do jednego worka wrzucani! Objawy nie muszą występować, a wirus może być...

Odpowiedzi: 1

Nie ma testów robionych dlatego 2 tygodnie musimy siedzieć w domu 

Odpowiedzi: 0

A te Prostaki co tam komentują Podle, Hejtują o byle co ..to żebyś się w Piekle spalił..pewnie siedzi na garnuszku u mamusi i leży  cały  dzień nic nie robiąc tylko klika w telefon albo w klawiaturę ..chociaż  pewnie tyłka nawet  mu się nie chce ruszyć żeby usiąść  przed Komputerem..cwaniaki widać że was życie kopie  po dupie. To jest Typowa  zazdrość Polaka- Świeciaka :) Też czekam na męża aż wróci i sobie posiedzimy  w kwarantannie  :) 

Odpowiedzi: 0

Nie ma to jak mieć faceta za granica to tak jakby go nie miec. W tych czasach to sie nazywa sponsoring rodzinny. 

Dno nie rodziny. 

Odpowiedzi: 1

Nie każdy który wyjechał za granicę pojechał tam pracować.  Są osoby które chciały odwiedzić rodziców i nie mogą teraz wrócić do rodziny

Odpowiedzi: 0

Jaki ty jesteś chory masakra ...co drugi to lepszy Obibok.....powinni wogole wyłączać możliwość komentowania tych postów...bo żygać się chcę  jak się czyta zakompleksionych Świeciaków  ..Żal was normalnie jak się czyta ...No ale jednak Świecie słynie ze szpitala gdzie większość z was powinna być już dawno pod Zamknięciem 

Odpowiedzi: 1

Człowieku, weź słownik do ręki - "żygać", "wogole", oczy bolą. O interpunkcji już nie będę wspominał, bo pewnie nie wiesz, co to KLAPSIE. Dobrze, że Wisła nie przepuszcza tego, co z Chełmna lgnie do Świecia. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz