Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Starostwo uruchamia nową linię autobusową. Do jakich miejscowości dotrze?

Andrzej Pudrzyński
21 sierpnia, 14:58

Powiat świecki chce skorzystać z dofinansowania z rządowego funduszu rozwoju przewozów pasażerskich. Od 1 października ruszy nowa linia autobusowa.

Jeszcze nie wiadomo, jakiego przewoźnika wybierze starostwo
Fot. 123RF

REKLAMA

Program wszedł w życie w lipcu, kiedy samorządy miały już uchwalone budżety na ten rok. Trudno im było nagle z dnia na dzień wygospodarować większe pieniądze na wkład własny, stąd na razie jedno połączenie na trasie Świecie-Pruszcz-Serock.

- Przeprowadziliśmy analizę połączeń autobusowych. Szczególną uwagę zwracaliśmy na to, aby zapewnić uczniom dojazd do szkół średnich w Świeciu i potem powrót do domów – wyjaśnia starosta Barbara Studzińska. – Najgorzej pod tym względem wypadły Pruszcz i Serock oraz okolice. Nie kursuje tam żaden autobus, a dojeżdża stamtąd ponad 40 uczniów.
REKLAMA

Początkowo starostwo miało ambitniejsze plany, obejmujące też linie autobusowe łączace ze Świeciem gminy Nowe, Warlubie, Dragacz i Świekatowo.

- Po uważnym przestudiowaniu sytuacji, okazało się, że młodzież ma tam jednak zapewnione niezbędne minimum, jeśli chodzi o dojazdy do szkół w Świeciu. Na zagęszczenie kursów na razie nie możemy sobie pozwolić. Może w przyszłym roku, o ile wesprą nas też gminy – zastrzega starosta.

W sierpniu powiat złożył wniosek u wojewody o dofinansowanie nowego kursu. Wyniesie ono 1 zł do każdego wozokilometra. Nie jest to kwota, która zwalałaby z nóg, biorąc pod uwagę, że realne koszty to około 5-6 zł.
REKLAMA

- Różnicę będziemy musieli pokryć z naszego budżetu – mówi Barbara Studzińska. - Na obsługę linii Świecie-Pruszcz-Serock w ostatnim kwartale tego roku wybierzemy przewoźnika z wolnej ręki, bo przy sumie, jaką mamy na to zarezerwowaną, nie trzeba ogłaszać przetargu. Zrobiliśmy rozpoznanie rynku i wiemy, jaką stawkę dana firma może zaoferować.

Nową linię muszą zatwierdzić najpierw radni powiatowi na sesji pod koniec sierpnia, potem uchwała ukaże się w dzienniku urzędowym. Z tego względu nie uda się uruchomić kursu od początku września, ale dopiero miesiąc później.

Na razie nie ma godzin kursów, ale starostwo zapewnia, że zaplanuje je tak, aby młodzież dotarła przed 8.00 rano do Świecia, a około 15.30, po zakończeniu lekcji, miała zapewniony wyjazd z miasta.  
REKLAMA

Planowana trasa linii Świecie-Pruszcz-Serock, która ruszy 1 października:

Świecie szpital - Świecie urząd miejski - Świecie dworzec autobusowy - Świecie Marianki II - Świecie Przechowo II - Świecie Przechowo (biurowiec Mondi) - Wielki Konopat – Górne Gruczno - Parlin I - Parlin - Parlin dworzec kolejowy – Różanna - przystanek przy drodze nr 1277C - Gołuszyce - Pruszcz urząd gminy - Pruszcz - Łowin – Łowinek szkoła - Łowinek I - Serock III - Serock II.

Wkrótce podamy również godziny przyjazdów i odjazdów autobusu.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz