Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Krystyna, Małgorzata, Monika

Świecie coraz bliżej kasy na połączenie ul. Cukrowników i Wodnej. Obok powstanie galeria handlowa

Andrzej Pudrzyński
14 grudnia, 17:38

Budowa drogi łączącej ulice Wodną i Cukrowników miała rozpocząć się w tym roku, ale kiedy pojawiła się szansa na zdobycie dofinansowania, miasto postanowiło trochę zaczekać.

Budowa blisko 270-metrowego odcinka rozpocznie się wiosną. Na działce po prawej ma stanąć galeria
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Złożono wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych. Procedury z tym związane muszą nieco potrwać. Niektórzy mieszkańcy zaczęli się już niecierpliwić, czemu nieraz dawali wyraz w komentarzach na naszej stronie na Facebooku i w mailach do redakcji. W ich imieniu dopytywaliśmy o inwestycję w październiku.

- Mamy gotową całą dokumentację, są zarezerwowane pieniądze w budżecie i moglibyśmy już dawno realizować przedłużenie ulicy Cukrowników, gdyby nie to, że pojawiła się możliwość zdobycia dofinansowania – mówił wtedy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że kierownik nie składał deklaracji bez pokrycia. Droga łącząca ulice Cukrowników i Wodną znalazła się na liście 149 zadań z całego województwa w nowym naborze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- Lista zadań inwestycyjnych przekazana przez wojewodę została już pozytywnie zaopiniowana przez ministra infrastruktury. W styczniu może zostać podpisana przez prezesa rady ministrów – informuje Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Świecie wnioskowało o 888 tys. zł dofinansowania. To połowa kwoty potrzebnej na budowę blisko 270-metrowego odcinka. Naturalnie to szacunki, bo rzeczywiste koszty poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.
REKLAMA

- Moglibyśmy sfinansować całość tylko z własnych pieniędzy, ale po co, skoro można dostać dużą dotację? Kiedy tylko otrzymamy informację o złożeniu podpisu przez premiera, ogłaszamy przetarg i wiosną ruszamy z robotą – zapewnia Ryszard Sadowski.

Nowy odcinek przyda się tym bardziej, że w przyszłym roku ma powstać przy nim, tuż koło Bricomarché, największa galeria handlowa w Świeciu.

Nowa inwestycja usprawni też komunikację między ul. Armii Krajowej i Wodną - właśnie przez przedłużoną ul. Cukrowników.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

Tak trzymać Świecie. 

Odpowiedzi: 0

I o to chodzi! Czym więcej dróg tym mniej korków bo możliwości dojazdu będzie więcej.

Odpowiedzi: 0

Może by tak zamiast drogi zrobić w tym miejscu tory i dwa dworce jeden na Wodnej drugi przy Brico. Pociąg kursował by co 5 minut :)

Odpowiedzi: 0

Pytam się jakie inwestycje drogowe bo to wszystko mało. Szybszy rozwój drogowy to szybszy rozwój gminy. Czepianie się kolei pasażerskiej a kiedyś był pomysł Tiry na wagony takie rozwiązanie miało by sens gdyby kolej chciało by zainwestować w stacje załadunkowe. W naszeym położeniu miało by to sens gdyż całe mnóstwo Tirów odwiedza nasz największy zakład

Odpowiedzi: 1

Darek, to ty?

Odpowiedzi: 0

Wyburzyć brico

Odpowiedzi: 0

Wodna też nadaje się do remontu. Po drugie mogliby zagospodarować teren wzdłuż Wdy.  Jakiś deptak i oświetlenie i wyciąć te drzewa które zasłaniają już zamek.

Odpowiedzi: 1

Moim zdaniem niech chociaż przy Wdzie zostaną drzewa, bo w mieście ich już za dużo nie ma

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz