Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Maja, Marceli, Dominik

Umowa na przebudowę zamku podpisana. Jaki będzie koszt i kiedy rozpoczną się prace?

Andrzej Pudrzyński
25 marca, 08:31

W poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Świeciu podpisano umowę z firmą, która wykona pierwszy etap przebudowy i rozbudowy średniowiecznej warowni.

Od lewej: burmistrz Krzysztof Kułakowski, skarbnik gminy Marzenna Rzymek oraz Zbigniew Jasiecki, prezes Kontbudu i Zbigniew Palicki, członek zarządu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA


- To jedna z największych inwestycji, pod jaką składam podpis, odkąd objąłem ten urząd – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. – Za kilka lat mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać nie tylko z bardziej funkcjonalnego obiektu, ale też z zagospodarowanego terenu wokół.

Do przetargu przystąpiło sześć firm. Ich oferty wahały się od ponad 6,7 mln do ponad 8,6 mln zł. Dużego pola manewru miasto nie miało, bo w budżecie zarezerwowano na ten cel 7 mln zł.
REKLAMA

Wybrano spółkę Kontbud z Bydgoszczy, która zaproponowała najmniej - 6 mln 741 tys. zł.

- Dzięki temu, że dostaliśmy 2,5 mln zł unijnego dofinansowania, udział własny miasta będzie znacznie mniejszy –zaznacza burmistrz.

Realizacja pierwszego etapu przebudowy zamku zakłada remont piwnic skrzydła wschodniego i północnego. Na wieżę dostaniemy się kręconymi schodami, po wejściu przez drzwi znajdujące się u jej podstawy.
REKLAMA

Zostaną też odtworzone gwiaździste sklepienia nad kaplicą i kapitularzem oraz odbudowana ściana między nimi. Będą w nich się mieściły sale wystawowe Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, która przeniesie się z ul. Kopernika.

Wykonane zostaną fundamenty szybu windowego, ale sama winda, podobnie jak remont dachu, który ma być dwuspadowy i pokryty dachówkami, to już zadanie na drugi etap, który zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Prace potrwają do końca maja 2021 r.
REKLAMA

Oprócz tego, w ramach innego przetargu, wokół zamku powstanie rozległy teren rekreacyjny z placem zabaw, alejkami, ławkami, ścieżkami rowerowymi i wyposażeniem do obsługi imprez plenerowych.

Gmina przekaże plac budowy Kontbudowi na początku przyszłego tygodnia.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (5)

winda w średniowiecznym zamku? najpierw potop szwedzki, a teraz winda.., a za kilk lat winda prowadząca na wieże. Mam nadzieję, że tylko żle przeczytałem ze zrozumieniem

Odpowiedzi: 1

Co czytałeś bez zrozumienia to jest nie istotne, ważne by myśleć przyszłościowo nie wszyscy są sprawni fizycznie i taż chcą zobaczyć zamek od wewnątrz, dla tego jest potrzebna winda. No chyba iż będziesz zatrudniony jako noszący osobny które mają problemy z poruszaniem. 

Odpowiedzi: 0

Winda w 14wiecznym zamku, a to dobre 

Odpowiedzi: 0

Prośba do naszego ulubionego skarbnika z fb pana Darka: proszę przygotować środki i opracować plan tunelu który łączył by Świecie z Chełmnem pod korytem Wisły. Oczywiście tunel nie taki jak z tych bajek w naszym mieście tylko taki jak pod kanałem La Manche dla pociągów w obie strony. U nas stacja Zamek a nasi sąsiedzi z Chełmna też znajdą godne miejsce na swoją stacje :)

Odpowiedzi: 1

Nie wiem co bierzesz ale z tego co napisałeś to już to odstaw. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz