Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Karolina, Roman, Tomasz
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  10°C / 10°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  10°C / 6°C
 • całkowite zachmurzenie
  Pojutrze:
  10°C / 5°C

W przyszłym tygodniu ruszają kluczowe prace na budowie nowej estakady w Przechowie

Andrzej Bartniak
8 listopada, 12:35

W najbliższy wtorek rozpocznie się montaż belek prefabrykowanych ustroju nośnego, jak to się fachowo określa. Prace będą prowadzone przez osiem kolejnych dni. Wykonawca nie przewiduje większych utrudnień w ruchu.

Budowa podziemnego przejścia dla pieszych
Fot. nadesłane

REKLAMA
Trwają przygotowania do montażu belek. Prace rozpoczną się w nocy z 12 na 13 listopada i będą prowadzone przez osiem kolejnych dni.

Obecnie trwa montaż specjalnego dźwigu do układania belek. Wykonano już drogę dojazdową, po której będzie się on poruszał oraz rusztowania wokół obiektu. Na potrzeby planowanego montażu, 25 października wprowadzono tymczasową organizację ruchu na okolicznych drogach. Dzięki temu kierowcy nie muszą obawiać się większych utrudnień.
REKLAMA

Obecnie jadąc od strony Bydgoszczy i chcąc wjechać na odcinek drogi krajowej nr 91 (między obwodnicą Świecia a Przechowem) należy skręcić na pierwszym rondzie w lewo - skręt przy kościele nie jest już możliwy (drugie rondo tymczasowe). Na budowie trwają też prace przy wykonywaniu murów oporowych, a także roboty związane z wykonaniem nasypów oraz prace nawierzchniowe na łącznicach.

Prowadzone są również prace z branży elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej i teletechniczne. Zakończyła się natomiast budowa podziemnego przejścia dla pieszych, gdzie trwają obecnie roboty wykończeniowe.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

A z miasteczka przecież wyjeżdżamy koło estakady  tym  rondem to będzie pewnie ciężko tam przejechać i wszyscy pewnie na Kozłowo uderzą 

Odpowiedzi: 0

Podoba mi sie ich robota, nie to co Pizzarotti. Zapierdzielają i efekty widać codziennie. Pewnie ktoś wyskoczy z tekstem że, te prace to 1% tego co mieli włosi do zrobienia, ale kasa jak i czas realizacji też jest proporcjonalnie mniejsza. Konkretna sprawdzona firma. Brawo!!!

Odpowiedzi: 1

Też mi się podoba...dość szybko idzie tylko ciekawe jak będzie się jeździć od strony miasteczka jak będą estekade  robić 

Odpowiedzi: 0

podzielam obserwacje poprzednika. Brawo.

Odpowiedzi: 0

no, ale ile metrów ma ten most? 200m? i kawałek ronda. Nie ma co ich porównywać do firm co budują drogi expressowe, tam takich przejazdów jest kilkadziesiąt więcej i takie coś nawet nie jest 1% budowy. Czas budowy już trwa kilka miesięcy i pewnie jeszcze kilka misięcy potrwa. Robią swoje po prostu zgodnie z planem i to jest na plus. Chociażby dlatego, że jest tu dużo mniejsza inwestycja w milionach złotych to i prace przygotowacze trwały tylko chwile. Wchodzą, burzą i budują. A takie drogi to masa pobocznych problemów, np jakieś archeloogiczne, wyrzucanie ludzi z domów itp itd. A że to ogromna inwenstycha to i przetargi były kilka lat wcześniej niż rozpoczęcie prac. Nie ma co tego porównywać

Odpowiedzi: 0

Robota tam idzie i tu nie ma co narzekać. Zastanawia mnie, jako kierowcę, fakt kto w Świeciu akceptuje plany tych rond i je odbiera, gdzie przejścia dla pieszych są przy samym zjeździe z ronda (na nowym rondzie jest tak samo, nawet auto osobowe się nie zmieści, nie mówiąc o ciężarowym). Już nie jeden raz trafiłem na sytuację, że rondo się blokuje, bo auto musiało czekać na pieszego (najlepiej widać to koło biblioteki). Dodatkowo nie zauważyłem, żeby pasy i znaki poziome malowane były porządną farbą i na 200% bez dodatku szklanych mikro kulek, w deszczu ich prawie nie widać - pseudo oszczędności ??. A przejścia dla pieszych to już "geniusz" projektuje np. koło energetyki. Pomijam fakt, że prócz malowania przydałoby się porządne oświetlenie tych przejść, bo nie widać pieszych na tych przejściach nie mówiąc o rowerzystach, którzy wjeżdżają na nie, a na większość nie mogą. Ciągle się mówi o polepszeniu bezpieczeństwa, a idzie chyba w drugą stronę.

Może się czepiam, ale znam wiele osób, które podzielają moje zdanie.

Odpowiedzi: 1

Bez rozpisywania się popieram.

Odpowiedzi: 1

Też Się  podpisuje...Popieram

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz