Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Juliusz, Jan, Magdalena

W Świeciu stanie potężna choinka. Przyjedzie trzema ciężarówkami

Andrzej Bartniak
30 listopada, 18:43

Nowa choinka, która zostanie ustawiona w pobliżu dworca PKS, z pewnością będzie największym sztucznym drzewem nie tylko w mieście, ale też w powiecie.

Specjalnie utwardzone miejsce pod 14-metrową choinkę już czeka
Fot. Andrzej Bartniak

 REKLAMA

W tym roku w Świeciu pojawi się tylko jedna nowa ozdoba świąteczna. Za to ogromna. Mowa o sztucznej choince mierzącej 14 metrów wysokości. Drzewo zostanie ustawione na skwerze w pobliżu dworca PKS. Wybór nie jest przypadkowy. Ulica Wojska Polskiego jest wizytówką Świecia, a okolice dworca to jeden z bardziej ruchliwych punktów.

Wspomniana choinka to wydatek 65 tys. zł. Kwota nie jest mała, ale jak przekonuje zastępca burmistrza Świecia, warto ponieść taki wydatek.
REKLAMA

- Z informacji, które posiadamy wynika, że w niektórych miastach takie choinki świetnie sprawdzają się już od pięciu, sześciu lat - tłumaczy wiceburmistrz Paweł Knapik. - Świąteczne drzewo ma tę zaletę, że wymieniając poszczególne elementy, można je na różne sposoby kształtować. Jesteśmy ciekawi, jak sprawdzi się w praktyce.

Chodzi m.in. o stabilność tej konstrukcji, która przyjedzie do Świecia w trzech ciężarówkach. Właśnie ze względu na pewną niewiadomą zdecydowano, że drzewo stanie koło dworca, gdzie jest płaska powierzchnia, a nie na Dużym Rynku, który ze względu na znaczący przechył, sprawia problem podczas montowania wszelakich konstrukcji.
REKLAMA

Na rynku, podobnie jak w poprzednich latach, zostanie ustawiona żywa choinka, która tak naprawdę zbudowana jest z pięciu drzewek. W tym przypadku koszt ustawienia waha się w granicach 14-17 tys. zł.

Wszystko zależy od tego, czy wszystkie świerki trzeba kupić, czy też można wykorzystać własne zasoby, jak stanie się to chociażby w tym roku. Do montażu choinki na Dużym Rynku miasto wykorzysta m.in. świerk, który rośnie na terenie stadionu Wdy. Zostanie usunięty, bo zasłania budkę komentatora.    

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (35)

Od dawna był czas, by w mieście zaczęło powieść nowością, bo w wielu prozaicznych sprawach byliśmy zacofani. Lepiej zainwestować w coś wyjątkowego, co wszyscy zauważą niż kopiować ciągle to samo. Już od 3 lat jeździliśmy  z wnukami do większych miast podziwiać te nowoczesne choinki. 

Odpowiedzi: 0

Płacz miasta na małe dochody (co jest ewidentną bzdurą), a lekką ręką wydaje się 65 tys. złotych na plastikową choinkę ( a z plastikiem się walczy) to koszt tylko psudo choinki, do tego trzeba doliczyć przygotowanie terenu, transport i montaż co w sumie przekroczy 100 tys złotych. Ot taka miejska polityka!

Odpowiedzi: 1

No właśnie bardziej eko jest sztuczna na długie lata niż prawdziwe wycinane masowo każdego roku. Ja mam w domu sztuczna choinkę od 10 lat, kolejne tyle spokojnie posłuży. 

Odpowiedzi: 1

Żywa, duża choinka kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Postoi parę tygodni. Sztuczna 6 razy tyle, postoi kupę lat. Chyba nie ma się co pieklić prawda?

Odpowiedzi: 0

Znam pana, który chce kolej do miasta za 300 milionów sprowadzić. A wy tu o głupich 60 tysiącach :-)

Odpowiedzi: 3

To nie jest projekt gminy, bo gmina wg. ustawy nie może samodzielnie organizować transportu kolejowego. Projekt modernizacji linii Terespol - Przechowo to jeden z 20 projektów rządowych "Kolej Plus" . Więc nie wiem co ma piernik do wiatraka... 

Odpowiedzi: 0

No i nie za 300 mln, a za 30,z czego tylko 15% pokryć ma gmina, resztę rząd...

Odpowiedzi: 0

No i nie za 300 mln, a za 30,z czego tylko 15% pokryć ma gmina, resztę rząd...

Odpowiedzi: 0

I dobrze, czas przestać zachowywać się jak zaścianek z kompleksami. Mniejsze miasta inwestują kasę w świąteczne iluminacje a te nasze drzewka z powieszonymi żarówkami to już ze 40 lat temu wyglądały tak samo.

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobry pomysła brawo dla władzi radnych warto inwestować w sztuczną choinkę, która wytrzyma dłużej.

Odpowiedzi: 1

Zgaś lampki na dachu bo rażą strażnika 

Odpowiedzi: 0

Super pomysł i dobrze wybrane miejsce.

Odpowiedzi: 0

Żeby nie nadwyrężać budżetu gminy, proponuję zamówić wielki parawan, żeby na poświąteczny okres zasłonić nim sztuczną choinkę. Operacja będzie tańsza niż coroczne jej na nowo instalowanie.   

Odpowiedzi: 0

A radny Woźniak nie chciał upiększyć miasta i głosował przeciwko choince czyżby był przeciwko Świątom Bożego Narodzenia bo zawsze ma inne zdanie i zjadł wszystkie rozumy.

Odpowiedzi: 0

Tez mi choinka przyjęcie do warlubie tam co roku jest wizytówką Chinka 22 metry widać ja z kilku kilometrow

Odpowiedzi: 0

Ludzie czytajcie co Wam poprawia słownik w telefonie-jak czytam niektóre komentarze to jak by analfabeci pisali-zero składu, ładu i sensu. A co do choinki małe gminy wydają większev kwoty-naszą gminę stać na takie ozdoby, więc niech stoi.

Odpowiedzi: 2

Napisał koleś, który sam puścił parę byków w komentarzu, w którym poprawia ludzi jak pisać... U innych łatwiej zauważyć, co nie?

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się z Tobą w kwestii sprawdzania własnego tekstu przed wysłaniem. Tylko... dlaczego sam tego nie stosujesz?

Odpowiedzi: 0

65 tys choinka 200 tys kibel nikomu niepotrzebny brawoooo brawoooo. 

Odpowiedzi: 4

A jeszcze fontanna która generuje koszty 

Odpowiedzi: 0

Jełopie jeden zapytaj się ludzi pracujących na targowisku czy ta toaleta jest niepotrzebna!!

Odpowiedzi: 2

Ty jelopie się zapytaj czemu płacą za miejsce targowe i dodatkowo za WC. 

Odpowiedzi: 0

Stało WC wystarczyło zrobić remont a nie 200 tys za co????

Odpowiedzi: 0

Toaleta w cenie dwupokojowego mieszkania:) Grzechem byłoby nie skorzystać z takiego luksusu:) ciekawe za ile wstęp będzie:)? Pewnie wewnątrz włoska armatura i podświetlana deska:)

Odpowiedzi: 0

Postaw jeszcze dzbanie kolejnego kebaba i będzie komplet. Co się czepiasz??? Miasto za te 200m miało ci chatę wyremontować 

Odpowiedzi: 0

Jak na wizytówkę miasta , to ul Wojska Polskiego słabo wypada. Już w Grucznie jest przyjemniej.

Odpowiedzi: 3

Popieram,czym tu sie chwalic?Szczegolnie ciekawy odcinek od Urzedu Miasta do wylotu Swiecia!

Odpowiedzi: 1

Wojska Polskiego to droga powiatowa, miasto za nią nie odpowiada.

Odpowiedzi: 0

Popieram!

Odpowiedzi: 0

Gruczno leczy kompleksy? 

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz