Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Benedykt, Kalina, Olga
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  18°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  19°C / 10°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  20°C / 10°C

Wiceburmistrz: „Jak mogłem zbierać w urzędzie podpisy na Trzaskowskiego, skoro nie byłem w pracy”?

Andrzej Pudrzyński
28 maja, 17:54

Burza w szklance wody wywołana anonimowym donosem czy faktyczne naruszenie prawa? Policja sprawdza czy wiceburmistrz Świecia zbierał nielegalnie podpisy pod listą poparcia dla kandydata na prezydenta.

Wiceburmistrz Paweł Knapik dziwi się, że anonim wpłynął 18 maja, ledwie pojawił się w pracy po urlopie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Zgłoszenie o tym, jakoby Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia, zbierał podpisy na liście poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, wpłynęło na policję 18 maja. Podobno miał to robić w urzędzie miejskim. Był to anonimowy e-mail. Komenda w Świeciu potwierdza ten fakt, ale nie podaje szczegółów.

- Cała sprawa jest dla mnie co najmniej dziwna – komentuje Paweł Knapik. - Start Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich ogłoszono 15 maja. Od 11 do 15 maja nie byłem w pracy i przebywałem poza Świeciem. Tymczasem policja dostała donos już w poniedziałek 18 maja. Kiedy niby miałem zebrać te podpisy? – argumentuje wiceburmistrz.
REKLAMA


Paweł Knapik przyznaje, że składał wyjaśnienia w tej sprawie na policji, podobnie jak kilka innych osób. Kto jeszcze? Nie wiadomo. Wiceburmistrz mówi, że nie wie, a policja, jak już wspominaliśmy, nie udziela na ten temat informacji ze względu na toczące się postępowanie.

Komitety zgłaszające kandydatów na prezydenta Polski muszą zebrać co najmniej 100 tys. podpisów na listach poparcia. Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej, który zastąpił w wyborach Małgorzatę Kidawę-Błońską, ma na to najmniej czasu.
REKLAMA

Po tym, jak zrezygnowano z organizowania wyborów 10 maja, pozostali kandydaci nie muszą ponownie zbierać podpisów.

Wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie ogłoszona kolejna data wyborów prezydenckich. Dopóki jednak to nie nastąpi, nie można zabiegać o poparcie dla kandydata.

Kodeks wyborczy stanowi w artykule 85 paragraf 2, że „czynności podjęte przed dniem ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów są nieważne".

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (53)

Ciekawe kto doniósł? Brzydzę się takimi anonimami. Jak już coś komuś niegrało i jeśli faktycznie tak było to mógł ten ktoś mieć odwagę i zrobić to jawnie a pisać anonimowde donosy.

Odpowiedzi: 1

A potem pożegnać się z pracą.

Odpowiedzi: 0

Dlaczego autor tekstu pisze że Trzaskowski ma najmniej czasu jak nawet jeszcze nie ogloszono czy będzie potrzeba zbierania podpisów na nowo jak również nie wyznaczono czasu na zbieranie owych podpisów. Proszę pisać obiektywnie. Dodatkowo nawet jeżeli się okaże, że rzeczywiście będzie miał najmniej czasu to tylko i wyłącznie z własnej powodów wlasnej decyzji. 

Odpowiedzi: 2

Czego znowu pisiorze nie rozumiesz. Ptrzecież napisane jest jak byk: "Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej, który zastąpił w wyborach Małgorzatę Kidawę-Błońską, ma na to najmniej czasu." Skoro zastąpił Kidawę, to ma najmniej czasu. Logiczne prawda? Tak trudno k*** przeczytać ze zrozumieniem prosty tekst? I jak nie będzie musiał zbierać podpisów? Gdzieś ty to wyczytał? Ludzie Dżizus!

Odpowiedzi: 3

No i widać jaki burak z Ciebie. Przecież może się okazać że wszyscy będą musieli zbierać tumanie! Decyzja nie jest podjęta, rozumiesz ???? I żaden że mnie pisior klocku.  Pisem to ja nawet bym sobie nie wytar. Dzizas ludzieeeee

Odpowiedzi: 1

I po co się wyzywać? Na razie o takiej opcji mówi tylko głównie Brejza z PO. Co znaczy tyle co nic. A wiadomo przecież czyje słowo jest tu najważniejsze. Na pewno nie komisji wyborczej, obecnego prezydenta czy marszałek sejmu :-) A imię jego Jarosław z Nowogrodzkiej :-)

Odpowiedzi: 1

Ma Pan/Pani rację. Wyzwiska nie na miejscu, zostałem sprowokowany przez Pana wyżej po określeniu tuman i pisior. Mogłem nie znizac się do poziomu. Mój błąd.   

Odpowiedzi: 1

Czytelnik i Anonim jedna klawiatura hahah

Odpowiedzi: 0

Kidawa miała słabe wyniki więc Po doprowadzilo zmiany kandydatów to jasne.

Odpowiedzi: 0

GP to tuba propagandowa Posiow.

Odpowiedzi: 0

Bo to jest tuba propagandowa PO .

Odpowiedzi: 0

Na razie to jest wielkie gdybanie. Jak będzie nikt nie wie. zależy jak Jaruś Kaczyński powie :-) Bo przecież nie Duda :-) Wiadomo, że on nie ma nic do gadania.

Odpowiedzi: 0

Jak zbierał Jakubiak przy poparciu PiS, którzy bali się że opozycja nie pójdzoie do wyborów, to TVP i inne prawicowe szmatławce nic nie wspominały. Jak tylko ktoś tam zebrał dla Trzaskowskiego to od razu pieją. Pislandia.

Odpowiedzi: 0

Bzdura na partyjne zamówienie a nie ważna sprawa. 

Odpowiedzi: 1

Wcale nie bzdura znając Pana wice.... to zbierał na 100%

Odpowiedzi: 2

Pewnie znasz go z gazet i tylko na tego typu komentarze cie w życiu stać. Żałosne. 

Odpowiedzi: 2

Taaa widzę ty wszystko wiesz...śmieszny pełowcu 

Odpowiedzi: 0

Racja Ciebie się czepia ze go nie znasz ale o Tobie może komentować nie znając Ciebie typowo lewackie nadludź lewacki z budki suflera

Odpowiedzi: 0

No to już karty na stół skociała Alu. Masz dowody i milczysz, przecież mogą cię namierzyć. 

Odpowiedzi: 0

Grubymi nićmi szyte to całe doniesienie to widać od razu.

Odpowiedzi: 0

Panie Knapik prosimy nie zwracać uwagi na troli pisowskich,bo oni tylko to potrafią i lecą z kartek propagandowych na dodatek z błędami.Żałosne to, ale niestety prawdziwe. My "obatele" im wybaczamy ,że mieli trudne dzieciństwo.

Odpowiedzi: 2

Folksdojcz

Odpowiedzi: 1

O komunista z pisu się odezwał.  

Odpowiedzi: 0

A Ty zapewne jesteś trollem peowskim, ktory czerpie informacje z tvn24

Odpowiedzi: 1

Skomentował troll co jedynie tvpis ogląda i myśli, że świat dzieli się tylko na pis i po... żałosne

Odpowiedzi: 0

Żałosne to jest peŁo i się możemy tylko z was śmiać :-)) przynajmniej mi poprawiacie chymor trolu

Odpowiedzi: 2

Specjalnie zmieniłem pisownię żebyś mógł coś napisać a ja dalej się będę mógł śmiać :-)))))

Odpowiedzi: 1

Śmiej się, śmiej, póki możesz, później jeno płacz 

Odpowiedzi: 1

No racja jak wyjdzie tak jak chce peŁo to Ty tez będziesz płakał szybciej niż myślisz a ja dalej się będę śmiać :-))))

Odpowiedzi: 0

Inspirator miałeś chyba trudne dziecinstwo

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz