Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ada, Aleksander, Dagmara

Wytną drzewo, które przyczyniło się do śmierci 19-latka. Znacie inne równie niebezpieczne miejsca?

red
2 listopada, 19:17

Przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg i policji przeprowadzili oględziny miejsca w Dolnym Młynie (gmina Bukowiec), gdzie 14 października doszło do tragicznego wypadku.

Komisja zdecydowała o wycięciu drzewa, o które zahaczył ciężarowy daf
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA
W trakcie wymijania przez osobowe volvo, ciężarowy daf zbyt mocno zjechał na prawą stronę i zahaczył przyczepą o pień drzewa. Skrzynię rozerwało na kawałki, a jeden z metalowych elementów spadł na przednią szybę przejeżdżającego volvo. Na miejscu zginął 19-letni kierowca, mieszkaniec powiatu żnińskiego. W chwili wypadku w samochodzie znajdowała się 19-letnia narzeczona kierowcy i ich siedmiomiesięczne dziecko. Do tragedii doszło kilka dni przed ślubem.
REKLAMA

Komisja uznała, że należy wyciąć drzewo uszkodzone przez ciężarówkę, aby nie stwarzało zagrożenia dla innych użytkowników drogi.

Czy w miejscu Waszego zamieszkania również rosną drzewa, których konary lub pnie mogą powodować niebezpieczne sytuacje? A może pilnej naprawy wymaga zniszczony fragment drogi, zanim dojdzie do nieszczęścia? Czekamy na komentarze. Wasze uwagi przekażemy zarządcom dróg. Przesyłajcie zdjęcia na adres redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Komentarze (11)

tamten drzewa powinny być usunięte, ponieważ czasrm nie idzie się wymieniać z innym pojazdem 

Odpowiedzi: 0

Ekologia

Odpowiedzi: 0

Wyschnięte drzewa przy postoju taksówek na ul. WP na przeciwko dworca są sporym zagrożeniem

Odpowiedzi: 0

Drzewa powinny być powycinane przy drogach w i innych krajach nie ma ale w Polsce jest ich w pełno żenada

Odpowiedzi: 0

Dopiero teraz pomyslano o wyciecie drzewa ktore przez to zgina czlowiek . Brak slow . Niech sluzba drogowa sie przejedzie po naszym regionie i niech stwierdza ktore drzewa sa niebezpieczne dla ciezarowek !!!!!

Odpowiedzi: 0

Powinny wycianc wszyskie drzewa bo po co to komu? A dlaczego? Samochody nie majo sie jak wyprzedzac i potem so tragedie. Jagby nie byl tego drzewa to on by zyl i inni tez a tak? Drzewa som zagrozeniem dla ludzi.

Odpowiedzi: 2

trudno uwierzyć!!!

Odpowiedzi: 0

k*** oczy mnie bolom

Odpowiedzi: 0

A nie wystarczy przyciąć gałęzie wystajace na pewnej wysokości, które mogą być przyczyną zdarzeń podobnych do tego w Dolnym Młynie. Czy kierowcy nie są zobowiazani do przestrzegania przepisu dotyczącego, ze należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze? Jeżdżę samochodem od kilkadziesięciu lat i drzewa stojące prze drogach mi nie przeszadają. Na tej stronie wyrażają swoje opinie ci krórzy wychodzą z założenia, że drzewa chasają po jezdniach.

Odpowiedzi: 1

I pewnego dnia, jadąc kolego z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze, będziesz musiał wykonać nieprzewidziany manewr, i żeby ci wtedy to drzewo nie przeszkadzało...

Odpowiedzi: 0

Wyciąć wszystkie drzewa,ptaki,zwierzęta przebiegające przez drogę,pieszych,którzy wałęsaja się po drodze i otworzy się autostrada dla 150 i więcej.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz