Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Zapomnijcie o zakupach w niedzielę. Biedronka na dworcu będzie zamknięta

Andrzej Bartniak
9 września, 18:34

Prawdopodobnie już w listopadzie Biedronka na dworcu PKS w Świeciu zostanie zamknięta, a właściwie przeniesiona w zupełnie inne miejsce. Zmian w tym miejscu będzie więcej.

Biedronka przeniesie się z budynku dworca do nowego kompleksu handlowego
Fot. Andrzej Bartniak

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Niedawno zwróciliśmy się z pytaniem do biura prasowego Jeronimo Martins Polska czy w Świeciu powstanie czwarta Biedronka, czy też sklep znajdujący się na dworcu przeniesie się do nowego kompleksu handlowego powstającego przy ul. Armii Krajowej, w sąsiedztwie Lidla. Udzielono nam wymijającej odpowiedzi:

Ze względów operacyjnych i biznesowych nie komunikujemy z wyprzedzeniem potencjalnych planów związanych z otwieraniem lub zamykaniem placówek.
REKLAMA


Postanowiliśmy jednak drążyć temat. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sklep na dworcu będzie zamknięty. To trochę zaskakujące posunięcie, zważywszy na fakt, że w niedziele wolne od handlu w zasadzie nie ma on żadnej poważnej konkurencji w powiecie świeckim i przynosi duże zyski. Mimo to, zdecydowano się pozbyć tej przysłowiowej kury znoszącej złote jaja.

Powody były tylko dwa, za to istotne. Pierwszy, to brak parkingu dla klientów. Drugi, kto wie czy nie ważniejszy, to kłopoty z rozładunkiem towaru. Samochody ciężarowe, aby dojechać do rampy, z trudem lawirowały w wąskim przejeździe zwykle ciasno zastawionym przez auta klientów. Z tego powodu ciężarówki kilkakrotnie zahaczały o daszek osłaniający rampę przed deszczem.
REKLAMA

Dlatego jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w listopadzie, zakończy się historia Biedronki na dworcu, a zacznie przy ul. Armii Krajowej, obok marketu Mrówka. Właśnie dobiega końca powstawanie obydwu budynków. Do sklepów będzie prowadziła wspólna wewnętrzna droga, łącząca się z ul. Armii Krajowej. Po jednej stronie drogi będzie Mrówka, a po drugiej Biedronka. Markety będą miały też wspólny parking.

Powstanie więc w tym miejscu nowa przestrzeń handlowa, która będzie konkurencją dla położonych w sąsiedztwie Bricomarché, Lidla i Tesco. Jak ustalił portal Extra Świecie, zarówno Mrówka, jak i Biedronka mają przyjąć pierwszych klientów przed świętami Bożego Narodzenia.
REKLAMA

A co z budynkiem dworca? Wszystko wskazuje na to, że nie będzie stał pusty. Jego kupnem zainteresowany jest deweloper z Wielkopolski. Budynek ma być przebudowany i w dalszym ciągu pełnić funkcję handlową. Na razie nie wiadomo, jakie sklepy się tam ulokują. Inwestor przewiduje ponadto budowę drugiego pawilonu w miejscu peronów.

Plany co do fragmentu tego terenu ma także PKS, który zamierza postawić nowe miejsce obsługi podróżnych. Powstanie ono w „klinie” ciągnącym sie od budynku dworca w kierunku miasta. Będzie to niewielka poczekalnia, toaleta i kasa o pow. 83 m kw.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (25)

Co to za deweloper?

Odpowiedzi: 2

rydzyk

Odpowiedzi: 0

Specjalista od dwóch wież, jakże mógłby być ktoś inny, ale narazie cicho sza.

Odpowiedzi: 1

Ha ha! To jest specjalista od wszystkiego - nie tylko specjalista deweloper ale też specjalista finansista, specjalista ds. rodziny itd. itp. Człowiek orchestra :)

Odpowiedzi: 0

Jak cioly nie potrafia stanac na kauflandzie w niedziele to teraz nie beda miec po co parkowac w niedziele na placu manewrowym pks. Jakos w tygodniu nikomu taki pomysl do glowy nie sztrzelil. Czy zrobili wszystko z ta strefa zaladunku co mogli.taki luxus byl pińcet wydawać w bidrze

Odpowiedzi: 2

Dobrze prawicie kumie. A ci swieccy gliniarze to typowe paly. Przez jedna niedziele mogliby naje..c tyle mandatow ze caly tydzien lezeliby w krzakach do gory du..mi.

Odpowiedzi: 0

Ciekawe, kto ciebie u-sztrzelil, co spowodowało, że z mebelkami pod beretem, coś nie tak.

Odpowiedzi: 1

Uuuu trafila sie ksiezniczka co to musi pod kase podjechac.

Odpowiedzi: 0

To wina PiS'u

Odpowiedzi: 0

Dobrze ,że Pogoda z Platfusami dogadał się. No bomba. 

Odpowiedzi: 1

Dobra rada. Zanim coś nabazgrzesz, staraj się nie faszerować swojego i tak już miałkiego organizmu.

Odpowiedzi: 0

A połowa personelu zostanie zwolniona a raczej wymieniona na nowych...na nic zda się gwintowanie odbytu jakie to smutne :D

Odpowiedzi: 0

piwerka nie będzie gdzie kupowac w niedziele blisko domu hurr

Odpowiedzi: 2

je ótwarta zabka

Odpowiedzi: 1

jo ale za daleko, panie 

Odpowiedzi: 0

na dworcu i tak nie sprzedawali alkoholu. :)

Odpowiedzi: 0

nie zamykajcie biedry bo Dadzia nie zrobiła zakupów

Odpowiedzi: 0

Przy reorganizacji dworca dokończyć ul. A.K. do Parkowej zakończonej rondem z W.P.  Ul.Cukrowników od A.K. do W.P. zrobić jedno kierunkową z skrętem w prawo C2 i w lewo nie dotyczy autobusów.  Jadących do Przechowa kierować na W.Witosa i Cieplną .M.Konopnickiej do jazdyna wprost w Ż/W.

Odpowiedzi: 0

Nie ma nic bardziej popieprzonego niż te niedzielę bez handlu... tak mnie to wkurw... 

Odpowiedzi: 4

Boguś, nie spinaj du..y

weź w sobotę zrób zakupy.

I dystansu trochę złapiesz,

no i pomyśl zanim chlapniesz.

Odpowiedzi: 0

Bogdan masz racje -to wina pisiorów!

Odpowiedzi: 0

Ludzie też chcą mieć wolna niedzielę. Większość krajów zachodniej Europy mają zamknięte sklepy tylko gastronomia działa.

Boguś obudź się :) takie realia

Odpowiedzi: 0

Do kościoła ,a nie zawracać głowę ekpedientkom.To też ludzie i chcą odpocząć.Wyluzuj trochę...

Odpowiedzi: 0

Z jednej strony dobrze bo ta biedronka była za mała i pracownice prsialy co chwilę coś układać bo klienci nie potrafią na swoje miejsce odłożyć a w niedzielę by zrobić zakupy była tragedia nie jeden kierowca prawie walnął mnie lub wózek bo nie patrzy na drogę tylko na to czy walnie w auto obok... 

Odpowiedzi: 0

Ta Biedronka sporo zyskiwaa w niedziele, ale też dużo traciła z powodu braku alkoholu. Skalkulowali, że lepiej wyjdą jak wprowadzą alkohol w nowym miejscu. Polacy lubią pić, a jak najniższa krajowa skoczy już za rok do 3 tys. zł, to dopiero będzie bal. Niestety nie kupi sie już piwa za 3 zł, ani wódeczki za 18 zł. Wszystko pójdzie w górę.  

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz