Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Arnold, Adriana, Elżbieta
 • umiarkowane opady deszczu
  Dzisiaj:
  18°C / 12°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  20°C / 10°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  24°C / 15°C

Zawodowi strażacy czy ochotnicy? Kto pierwszy wprowadzi się do nowej siedziby?

Andrzej Bartniak
26 maja, 18:03

Prawdopodobnie pod koniec roku strażacy wprowadzą się do nowej komendy, która stanęła w sąsiedztwie Nowego Szpitala w Świeciu. Kilka miesięcy wcześniej w nowej remizie mają szansę urządzić się druhowie z OSP Ratownik.

Nowa komenda PSP jest znacznie większa od dotychczasowej
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Gdy przed pięcioma laty ruszała budowa nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, nikt nie przypuszczał, że tak długo trzeba będzie czekać na finał prac. Ich realizacja utknęła w politycznych przepychankach.

Zielone swiatło i pierwszą pulę pieniędzy dała PO, więc PiS po dojściu do władzy nie kwapił się, żeby firmować pomysł rywali. Wszystko jednak wskazuje na to, że do końca tego roku uda się zamknąć inwestycję i zorganizować przeprowadzkę.

Na dokończenie potrzeba jeszcze 4,8 mln zł.
REKLAMA

- Trzy miliony mamy już zapewnione, teraz czekamy na potwierdzenie brakującego 1,8 mln zł - tłumaczy Sławomir Kulesza, naczelnik Wydziału Kwatermistrzowsko-Organizacyjno-Kadrowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. - Mam nadzieję, że nastąpi to niebawem i będziemy mogli ogłosić przetarg na ostatni etap prac.

Obejmuje on m.in. ułożenie wykładzin, zrobienie sufitów, instalację oświetlenia oraz biały montaż. To w budynku głównym. Na zewnątrz trzeba utwardzić teren, pobudować boisko, wieżę do ćwiczeń oraz dwa budynki gospodarcze. W jednym z nich ma się znajdować agregat prądotwórczy zapewniający zasilanie w czasie przerwy w dostawie. Drugi ma pełnić funkcję magazynu na sprzęt.
REKLAMA

Inwestycja musi się zakończyć w tym roku. Inaczej przepadną pieniądze. To oznacza, że pod koniec roku zawodowi strażacy będą mogli przygotować się do przeprowadzki.

Znacznie wcześniej będą mogli o tym pomyśleć druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownik. Ich remiza stanęła na tyłach obecnej komendy PSP przy ul. Laskowickiej.

 
Nowa siedziba OSP Ratownik będzie gotowa za około 3 tygodnie / Fot. Andrzej Bartniak

- Zakładamy, że wykonawca upora się do połowy czerwca z pracami wykończeniowymi - prognozuje Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Z ważniejszych rzeczy, jakie pozostały jeszcze do zrobienia można wyliczyć węzeł cieplny, mały montaż, ułożenie płytek wewnątrz budynku oraz malowanie. Gdy to wszystko będzie gotowe, zgłosimy budynek do odbioru. Jeśli nie pojawią się jakieś niespodzianki, to o urządzaniu go przez strażaków będzie można pomyśleć nawet w pierwszej połowie lipca - uściśla.
REKLAMA

Co stanie się ze starą komendą Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Laskowickiej? Właścicielem jest Skarb Państwa. Wiadomo, że nieruchomością interesuje się zarówno powiat, jak i gmina Świecie. O nowej siedzibie, w której byłoby można stworzyć salę do obsługi monitoringu miejskiego z prawdziwego zdarzenia, marzy komendant straży miejskiej. Na razie jednak to nic pewnego.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (25)

Na zewnątrz fajnie ale po walić kasę na głupoty tylko po to żeby szefostwo miało widok na Wisłę i popijalo latte z ekspresu ciesząc sie jak mają zajebiscie.  Jestem ciekawy czy któryś  nich ruszy dupe aby posprzątać po sobie niestety dla normalnych straŻaków oznacza ciągle sprzątanie bo przecież jak przyjedZie jakaś szyba z kw albo kg albo urzędu to trawka na zielono wylizana i schody zamiatanie do góry to Bedzie norma. I zdjecia co tydzien.  Niestety sama prawda

Odpowiedzi: 1

Wracaj do swoich prymitywnych szałasów, tam twoje miejsce.

Odpowiedzi: 0

Już pisior hejtuje!  żal mu d..e ściska.

Odpowiedzi: 0

Akurat nie jestem pisowiec. Polityka mi zwisa.  Po prostu z zewnatrz to nie tak jak od środka. A wy czytajcie gazety i wierzcie w każde słowo pisane. za tę pieniądze można by kupić tyle sprZętu ratujacego życie ze szok.  A obecna kppsp świecie nie wygląda na ruine

Odpowiedzi: 1

Rozpędź się i uderz z całej siły głową o futrynę...

Odpowiedzi: 1

Sęk w tym, że on to zrobił zanim zamieścił swoje wypociny.

Odpowiedzi: 0

Starą komendą PSP przerobić na mieszkania dla ludzi 

Odpowiedzi: 0

Budują sobie pałace jak ZUS. Po co im boisko?

Odpowiedzi: 1

Żeby ćwiczyć i dbać o kondycję na swoim i nie prosić się takich jak ty, ot co. 

Odpowiedzi: 0

W Nowem jakoś jak czytałem na Extra jedno hasło trzeba pomoc w rozbudowie remizy i chłopcy pomogli bez wahania. Społecznie. A w Świeciu wszystko muszą mieć na gotowe na błysk i nawet ręki swojej nie przyłożą. Byle kasa dawać. Ale teraz to będą najlepsze remizy w powiecie 

Odpowiedzi: 0

Ta nowa siedziba to im tak potrzebna jak drzwi do lasu. Tak się marnotrawi pieniądze z naszych podatków. zamiast zamiast przeznaczyćj na lecznictwo. Bo jak jest konieczność udania się do lekarza specjalisty to jedynie prywatnie za minimum 200 zł. A jak nie masz forsy to zdychaj.

Odpowiedzi: 0

Boisko saunę basen i co jeszcze???? Pytam się czy w Świeciu niema orlików żebyście mogli sobie pograć? Zresztą tak jak robicie to teraz. Tylko trzeba miliony żeby mieć własne boisko??? Może sprzęt lepiej kupić za te pieniądze???????? 

Odpowiedzi: 0

W Pruszczu podobnie 

Odpowiedzi: 1

W Pruszczu podobnie?O czym Ty człowieku pierdolisz.remiza w Pruszczu pamiętała naszych dziadków którzy ją budowali.czas było zmienić tą ruinę 

Odpowiedzi: 0

Nowa remiza dla PSP jak najbardziej a to dlatego że stara od kilkunastu lat nie spełnia wymagań BHP, zwiększył się stan osobowy zmian służbowych a druga bardzo istotna sprawa przybyło dużo sprzętu kołowego i nie tylko, i niestety budynek komendy jak, i przyległe z 1985 roku już nie mieści a przecież z gumy nie jest więc po co takie durne wpisy że szkoda kasa. Kasy szkoda to na utrzymywanie takich pajaców co piszą o zmarnowanych funduszach. Boisko potrzebne nie tylko do gry w piłkę nożną ale dla sportu, który jest dla utrzymania kondycji fizycznej. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 2

Dopisać, że Ci z nickiem "strażak PSP" to pewnie tacy, że jak był w przedszkolu to chciał zostać Strażakiem ale w dorosłym życiu nie ma szans na zrealizowanie dziecięcych marzeń. Wtedy nie pisał by takich bzdur 

Odpowiedzi: 0

A mało jest orlików w Świeciu? 

Odpowiedzi: 0

Strażakom należy się nie tylko boisko do piłki nożnej czy siatkówki ale też sauna i jakuzi. Tylko oni porządnie pracują a robol musi się cieszyć że dali mu metalową szafkę na ciuchy.

Odpowiedzi: 1

Tak jak pytluch i kufel dwa pijaczki remizowe

Odpowiedzi: 0

Ludzie opamietajcie się jak przyjdzie co do czego to kto was uratuje no chyba że strażak jest do wszystkiego pożary wichury powodzie czy wypadek dlatego zalezy żeby nasi chłopcy mieli forme ja stazakiem nie jestem i moje zdanie jest takie że nie ma co żałować kasy na jedyną służbe która robi tyle roboty

Odpowiedzi: 1

ale budowanie boiska tylko dla takiej garstki ludzi? Az tyle pieniedzy mamy?

Odpowiedzi: 0

Niech im zbuduję jescze największy rolecoaster w Europie. Żenada!

Odpowiedzi: 1

Poprosisz to się przejedziesz

Odpowiedzi: 0

Sklep ze sprzętem ppoż zostanie  na Laskowickiej w budce?

Odpowiedzi: 0

Komendę PSP, przerobić na mieszkania dla ludzi..  

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz