Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Andrzej, Zbysław, Justyna

Znowu wzrost zakażeń. Pracownicy zakładu opiekuńczego w Świeciu zamknęli się z chorymi

Andrzej Bartniak
21 listopada, 18:34

Od czwartku zakład pielęgnacyjno - opiekuńczy Florencja w Świeciu jest całkowicie zamknięty ze względu na dużą ilość zakażeń wśród personelu i pacjentów.

W zakładzie opiekuńczym Florencja zakażonych jest prawie połowa pensjonariuszy i pracowników
Fot. Andrzej Bartniak

 REKLAMA

W ciągu ostatnich kilku dni w powiecie świeckim nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń. W poniedziałek 16 listopada odnotowano jeszcze 81 zakażeń. We wtorek jednak liczba ta spadła do 16 przypadków, a w środę do 13. Potem ponownie zaczął się wzrost. W czwartek zakażonych było już 55, w piątek 95, a w sobotę 60. Kwarantanną objęto 2076 osób.

Ma to związek m.in. z zakażeniami w domach pomocy społecznej w Pruszczu i pobliskich Gołuszycach oraz w zakładzie pielęgnacyjno – opiekuńczym Florencja w tzw. starym szpitalu w Świeciu.

O trudnej sytuacji we Florencji pisaliśmy w ostatnich dniach dwukrotnie. Według ostatnich danych na 55 pensjonariuszy zakładu aż 26 ma dodatni wynik na obecność koronawirusa.
REKLAMA

Zakażonych jest też ponad 10 osób z personelu. Trzeba było podjąć stanowcze kroki i całkowicie zamknąć placówkę na 10 dni.

- Liczba zakażonych może się jeszcze zmienić, bo nie wszystkie próbki dały jednoznaczny wynik i trzeba było ponowić kilka wymazów - mówi Teresa Pisarczyk, dyrektorka Florencji.

Wszyscy przebywający w zakładzie to starsze, schorowane osoby, wymagające pełnej opieki i pomocy w podstawowych czynnościach. Obecnie cały ciężar związany z funkcjonowaniem Florencji spadł na 15 osób personelu.
REKLAMA

- Jestem im za to poświęcenie niezwykle wdzięczna - podkreśla dyrektorka. - Nie musiały przecież zostawać. Mogły przejść kwarantannę w domu, z rodziną. Dobro pacjentów było dla nich jednak ważniejsze od własnego komfortu. Chcę, żeby mieli to na uwadze wszyscy piszący kąśliwe i niemądre uwagi kierowane pod adresem pielęgniarek i opiekunek, które znalazły się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Zapewniam, że nie jest on żadnym wymysłem, jak niektórzy próbują dowodzić - dodaje Teresa Pisarczyk.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (9)

Moje drogie pełne podziwu panie...Życzę wam dużo zdrówka. Trzymajcie się..

Odpowiedzi: 0

Wszyscy tam jestescie wielcy .Niewiele osób zamknęłoby się z podopiecznymi dla mnie jestescie bohaterami .Życzę zdrowia i dużo chętnych do pomocy.sercem jestem z wami!

Odpowiedzi: 0

Trzymajcie się dziewczyny. Będę się za Was modlił

Odpowiedzi: 0

A o rodziny tych Pań ktoś zadba?

Odpowiedzi: 1

A o jakiej pomocy Pan konkretnie pisze? 

Odpowiedzi: 0

A może Pani Prezes pomyśli o podwyżkach za to zaangażowanie. Bez tego  personelu Florencja

by nie istniała.

Odpowiedzi: 0

Jakie masz plecy żebyś pier....a encyklopedie...mam nadzieję że ci karma wróci..,masz pretensje to tylko do siebie..

Odpowiedzi: 0

co ty gadasz ????????jak dziewczyny chcialy isc do domow na kwarantanne to sama ich nagadywalas zeby zostaly i nie chcialas puscic !!!!!!!!!!!! pod przykrywka premii przekonalas wiekszosc do tego ze zostaly !! Pozniej jedna druga nagadywaly zeby zostac w florencji bo jak pojda do domu to dostana tylko 80% wyplaty a tak dostana calosc plus premie !!! wiec droga gazeto nie robcie z nich bochaterek bo poszlo tylko i pieniadze a nie o zostanie z chorymi !!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 1

Ludzie!!!  Informacje wyssane z palca. Co to za brednie!!! Informacje z dupy wzięte i widocznie z zazrosci!!! 100 % płatne to chyba to oczywiste, ale każdy miał wybór - to nie był przymus! 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz