Wyjazd przebiegał pod hasłem „Wykorzystanie potencjału polskiej wsi-przykłady dobrych praktyk na obszarze LGD”. Odwiedzono ,,Ciafrotowo” kociewskie miejsce znajdujące się w Średniej Hucie (gmina Warlubie) prowadzone przez Fundację Kultura na Wsi.
Uczestnicy wizyty studyjnej, która miała miejsce 27 czerwca, wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których tworzono kociewskie anioły. Każdy miał okazję stworzyć swój oryginalny wzór.
W Ciafrotowie nie zabrakło również detektywistycznej gry terenowej: "Tajni agenci i zaginiony naszyjnik Czarochy", w czasie której trwała rywalizacja drużyn. Uczestnicy wizyty studyjnej wcielili się w rolę tajnych agentów, podążając szlakiem błękitnych głazów, odkryli motyw, narzędzie i sprawcę przestępstwa tj. kradzieży magicznego naszyjnika kociewskiej czarodziejki Czarochy. Podczas gry poznano elementy gwary kociewskiej. Po odnalezieniu miejsca ukrytego naszyjnikareprezentanci każdej drużyny dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa osady oraz co było w niej produkowane kilkaset lat temu. Po rozstrzygnięciu wyników gry każdemu wręczono certyfikat Tajnego Agenta.
Gospodarze przeprowadzili casestudy z projektów zrealizowanych przez Fundację Kultura na Wsi funkcjonującej na terenie gminy Warlubie. Jednocześnie wyjazd okazał się inspiracją w zakresie wykorzystania potencjału polskiej wsi. Zaprezentowano ciekawe przykłady dobrych praktyk na obszarze Lokalnej Grupy Działania ,,Gminy Powiatu Świeckiego”.
Zadanie realizowane w ramach Planu Komunikacji. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Komentarze (0)