Zdaje się, że nie ma wobec tego żadnych wątpliwości — konsumpcja gazu ziemnego na całym świecie będzie rosnąć w kolejnych dekadach i wszystko wskazuje na to, że dziać się to będzie bardzo dynamicznie. Spójrzmy zatem w najnowsze wiadomości energetyczne, aby lepiej zrozumieć temat i mieć większą świadomość, jakie to ma znaczenie dla każdego gospodarstwa domowego w Polsce.
Cena za gaz ziemny — najnowsze wiadomości
Jeśli chodzi o informacje energetyczne dotyczące gazu ziemnego, to jedna z najważniejszych jest powiązana z ceną tego surowca. Już szybki wgląd w aktualne dane dostępne dzięki serwisom takim jak Biznes Alert — pozwala lepiej zrozumieć, to co dzieje się teraz wokół tego tematu, ważnego dla każdego z nas.
Ceny gazu ziemnego — co wiemy?
- Cena gazu dla klientów indywidualnych była podnoszona od początku 2021 roku aż 4 razy.
- Aktualna cena jest na poziomie 20,017 groszy za 1 kWh netto.
Dla klientów biznesowych sytuacja maluje się jeszcze ciężej — co wiąże się z planowanymi, kolejnymi podwyżkami. Warto śledzić gaz ziemny wiadomości i pozostać na bieżąco.
Dostawy gazu ziemnego — wiadomości 2024
Jeśli chodzi o dostawy gazu ziemnego, podobnie jak przy temacie węgiel - najnowsze wiadomości - sytuacja maluje się dość dynamicznie. Gdybyśmy mieli porównać to, co dzieje się teraz do wydarzeń z pierwszego kwartału 2023 r., to widać wzrost o 7,1 proc. ilości gazu wysokometanowego, który przepływa przez polski system przesyłowy.
Równocześnie jednak warte do podkreślenia jest to, że dostawy gazu terminalem LNG odnotowały spadek o 19 proc. Natomiast, jeśli chodzi o dostawy gazu z UE — również jest zauważalny spadek i dla tego dostawcy są to wartości mniejsze o 6,8 procent, co również motywuje do tego, by w miarę możliwości codziennie śledzić nowe tendencje w zakresie dostaw gazu ziemnego na terenie kraju.
Gaz ziemny — jakie perspektywy na przyszłość dla tego surowca energetycznego?
Analizowane na bieżąco kategorie wiadomości, w których osią jest gaz ziemny informacje - to solidna podstawa do tego, by móc z nich odczytywać potencjalne perspektywy dla tego surowca energetycznego zarówno, jeśli mowa o przyszłej, jak i dalszej przyszłości. Na tej podstawie można stwierdzić, że rok 2025 będzie kluczowy w obliczu tego, że nieustannie rośnie popyt na gaz.
Fakty są takie, że jeśli chodzi o wzrost popytu na gaz w większej perspektywie aż do roku 2035 - to właściwie wszystkie scenariusze przewidują, że tak się stanie i zapotrzebowanie na ten surowiec wzrośnie na całym świecie.
Komentarze (0)