Zgodnie z wytycznymi eksploatacyjnymi najważniejszych urządzeń na basenie, raz w roku dokonuje się przeglądu technicznego i prac konserwacyjnych, które muszą być przeprowadzone na postoju.
Spółka Vistula-Park Świecie od kilku lat przyzwyczaiła klientów do tego, że przerwa technologiczna odbywa się zawsze na początku września.
- Wybraliśmy ten termin analizując frekwencję i przychody podczas pierwszych trzech lat funkcjonowania obiektu, co pokazało, że wrzesień jest najbardziej korzystnym miesiącem do przeprowadzenia takich prac – informuje Tomasz Keller, prezes gminnej spółki Vistula-Park Świecie, zarządzającej Parkiem Wodnym.
Jak zaznacza prezes, to rutynowe prace konserwatorskie, a nie dodatkowe remonty.
- Chociażby ze względów sanitarno-higienicznych zalecana jest przynajmniej raz w roku całkowita wymiana wody we wszystkich nieckach. W tym roku zakres prac będzie jednak nieco szerszy, ponieważ dojdzie nam jeszcze wymiana złoża filtracyjnego, co ma ogromne znacznie dla wyników wody – dodaje Tomasz Keller.
Spółka rozstrzygnęła przetarg na to zadanie kilka tygodni temu.
Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Gotix z Szubina, która zaproponowała cenę w wysokości niespełna 80 tys. zł brutto. Dla porównania, najdroższa oferta opiewała na kwotę prawie 142 tys. zł brutto.
Oprócz wymiany złoża i przeglądów wszystkich urządzeń, spółka planuje jeszcze uzupełnić ubytki farby na ścianach niecki basenu sportowego oraz wymienić fugi na płytkach w szatniach.
Początek przerwy technologicznej zaplanowano na 2 września. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt zostanie ponownie otwarty od 30 września.
- Zawsze musimy założyć sobie margines błędu, bo po każdej przerwie musimy ponownie przebadać wodę, a na wyniki czeka się kilka dni. Liczymy jednak, że wyrobimy się ze wszystkim w cztery tygodnie - mówi prezes Vistuli-Park.
Pozostałe atrakcje w obiekcie, czyli grota solna oraz strefa cardio będą dostępne codziennie w godzinach 6.00-21.00.
Reklama: Niezwykłe propozycje na stroje na Halloween dla dorosłych
w okresie jesienno-zimowym ponownie bedzie oszczedzane na ogrzewaniu w szatniach, ze sie dzieci trzesa tam ?
Nie wiem jak to jest analizowane ale bylem dwa razy w parku w lato przy deszczowej pogodzie i ludzi garstka większości ludzi korzystająca z basenu pływa cały rok , w lato przerzucają się nad jezioro kiedy robi się chłodniej wrócił by człowiek na basen w tygodniu do 18 godziny większości torów zajęta jest przez szkółki od poniedziałku do piątku w lato ich nie ma. To jakim cudem przychody w wakacje sa większe niz by były we wrześniu
Może by tak redaktor pokazał zestawienie roczne bo jestem przekonany że październik kiedy basen jest ponownie otwarty pęka w szwach i tak samo było by z wrześniem.
Ja też zauważyłem że przyjechał z dziećmi na basen odgrodził sobie bojkami pół basenu małego i sobie pływał. A pozostałe dzieciaki oraz tego pana musiały moczyć się jak kaczki w pozostałej części
Problem ze szkółkami był już poruszany tyle razy… jednak nikt nigdy nie pokazał nigdzie jakie przychody faktycznie generują te szkółki. Może warto raz na zawsze pokazać to zamknąć gleby niedowiarkom i udowodnić ze dotacje czy dofinansowania są transparentne
Wielkie długie lato we wrześniu….. A temperatury jak dobrze pójdzie do 35 stopni. Także pozostaje jednak wybrać akweny naturalne.
Kiedykolwiek byłaby przerwa to i tak komuś to nie przypasuje. W innym mieście basen ma przerwę w sierpniu i też są żale mieszkańców i głupie komentarze. Polakowi nikt nie dogodzi.
…a jaki problem wstawić wykres z dwunastoma słupkami? przecież każde wejście jest rejestrowane. Osoby korzystające z parku wodnego dostrzegają kolejny numer wejścia/odwiedzin. PS – nie zapomnijcie przedłużyć ważności swoich karnetów.