Do nowej siedziby Knelsen Polska w Wielkim Konopacie (gmina Świecie) zawitali niemieccy wspólnicy i kontrahenci. Goście mieli okazję zwiedzić nowoczesny budynek biurowy wraz z przylegającą halą magazynową.
Pierwsze lata działalności Knelsen Polska były wyzwaniem pod względem lokalowym. Firma rozpoczęła swoją działalność w niewielkim biurze przy ul. Mokrej w Bydgoszczy, a magazyn znajdował się w hali namiotowej. Wkrótce spółka przeniosła się do Osielska, gdzie do dyspozycji było już większe biuro, własna sala szkoleniowa oraz magazyn.
Szukali nowej siedziby
Jednak rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że dostępna przestrzeń stała się niewystarczająca, a dalsze poszerzanie asortymentu dostępnego od ręki było niemożliwe. W związku z tym zapadła decyzja o budowie nowej, własnej siedziby.
Lokalizację znaleziono w strefie inwestycyjnej Vistula Park I w Wielkim Konopacie, w pobliżu zjazdu z drogi ekspresowej S5 i kilkanaście kilometrów od węzła autostrady. Na czas budowy firma na dwa lata przeniosła się do Świecia, wynajmując tam powierzchnię biurową i magazynową.
Budynek biurowy zaprojektowano i wykonano w technologii energooszczędnej, a jego centralnym punktem jest przestronna sala szkoleniowa.
- Marzyliśmy o dużej, własnej sali szkoleniowej. Zaprojektowaliśmy ją dokładnie według naszych potrzeb, co pozwala nam elastycznie planować terminy szkoleń na cały rok. To ogromny krok naprzód – mówi Michał Michałowicz, prezes Knelsen Polska.
Do biurowca przylega nowoczesna hala magazynowa, dostosowana do wielopoziomowego składowania towarów. Dzięki jej dużej powierzchni firma znacząco zwiększyła dostępność produktów na miejscu, co pozwala na szybszą realizację wysyłek.
Cały kompleks został zaprojektowany z myślą o przyszłości i dalszym rozwoju firmy. Budynek biurowy oraz magazyn posiadają znacznie większą powierzchnię, niż wymaga tego obecna skala działalności. Nieużywane przestrzenie są udostępniane do wynajmu, co stanowi dodatkowe źródło dochodów dla przedsiębiorstwa.
Z Niemiec do Polski
Knelsen GmbH zajmuje się tworzeniem, projektowaniem i produkcją rozwiązań do montażu stolarki w warstwie ocieplenia.
- W Niemczech wiele budynków było i jest budowanych w technologii ściany trójwarstwowej. Zastosowanie takiej technologii generuje konieczność użycia specjalistycznego rozwiązania w kwestii montażu mechanicznego, stąd duże zapotrzebowanie na produkty firmy - wyjaśnia prezes Michał Michałowicz
W 2012 r. rozwiązania montażowe marki Knelsen zaczęły trafiać do Polski, a w 2014 r. utworzono spółkę Knelsen Polska.
- Współzałożycielami spółki zostali Waldemar i Anatolij Knelsen, Tomasz Jagoda oraz ja, obejmując funkcję prezesa zarządu – mówi Michał Michałowicz.
Knelsen, jak chwali się firma, opracował pierwszą konsolę o symbolu EL, która przenosi ciężar stolarki z warstwy ocieplenia na ścianę konstrukcyjną. To rozwiązanie, produkowane do dziś, zrewolucjonizowało montaż stolarki otworowej.
- Jeśli ktoś raz spróbuje naszych produktów, zobaczy, jak ułatwiają montaż, zapewniając bezpieczeństwo i trwałość, to dalsze przekonywanie jest zbędne. Nasze rozwiązania to nie tylko wysoka jakość, ale także szeroki asortyment – od podstawowych produktów po najbardziej zaawansowane systemy – podkreśla Michał Michałowicz, prezes Knelsen Polska.
Bo to Niemcy inne ugrupowanie polityczne jedynie mogli przyjść z trąbkami.
Brak Jursa to już nie to czyli słabe otwarci firmy