Connect with us

Czego szukasz?

Sport

ProfTools Liga. Faworyci coraz bliżej gali finałowej

Za nami kolejny intensywny weekend z ProfTools Ligą w Świeciu. Wyłoniono finalistów Pucharu Ligi, a najlepsza ósemka zaczęła ćwierćfinał.

Udostępnij
W ProfTools Lidze już coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć / Fot. halawswieciu.pl

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinału 18. sezonu. Nie przyniosły one niespodzianek. Zwycięstwa odnieśli czterej najlepsi ekstraligowcy. Najbliżej gry w półfinale, a co za tym idzie w gali finałowej, jest Raf-Mix & Partnerzy, który wygrał z Olimpem Futsal Team 10:3.

Solidne zaliczki przed rewanżami wypracowali Haber Team i Galport Świecie, którzy ograli po 7:2 odpowiednio GMD Plus oraz MetalBark Bydgoszcz. Natomiast obrońca mistrzowskiego tytułu FC Świecie mimo prowadzenia 5:1 wygrał z Noe-Trans/Rolmasz Przysiersk tylko 6:4.

Dzięki hat-trickowi w niecałe dwie minuty Przemysława Nowaczka zawodnicy z Przysierska złapali kontakt na 4:5, ale na 10 sekund przed końcową syreną pozwolili na oddanie strzału Adamowi Reise i mają dwie bramki do odrobienia. W rewanżu w zespole Dariusza Gerki zabraknie najlepszego strzelca Amadeusza Olszewskiego, który został przetransferowany do Haber Team.

W III lidze odbyło się pięć spotkań, ale wciąż nie znamy jej mistrza. Gresta/Błękitni Podwiesk i AA Young Boys wygrali solidarnie, z tym że ta pierwsza już zakończyła rozgrywki.

Zespół Szymona Flinika zagra jeszcze z Haber Logistics (sobota, godz. 15.00) i jeśli przynajmniej zremisuje będzie najlepszym trzecioligowcem, a w końcowej klasyfikacji uplasuje się na 14. miejscu. AA Young Boys jeszcze nie stracił w III lidze żadnego punktu. W niedzielę w jego szeregach błysnął Łukasz Ciesielski, który strzelił pięć goli Futsalowi Lniano (6:3).

Weekend zakończył się w niedzielę meczami półfinału Pucharu Ligi. Więcej emocji przyniósł ten pierwszy, w którym FC Świecie wygrał z MetalBarkiem Bydgoszcz 6:5. Długo zanosiło się na niespodziankę, bo w 21. min. bydgoszczanie prowadzili 5:1. Jednak potem w 90 sekund stracili cztery gole.

Świecianom powodzenie przyniósł manewr z "lotnym" bramkarzem. Co prawda, najpierw stracili gola na 1:5, ale potem strzelili ich pięć, bo w 26. min. na 6:5 trafił Paweł Mądrzejewski. MetalBark próbował też jeszcze gry z wycofanym golkiperem, by doprowadzić do dogrywki, ale bez powodzenia.

Drugim finalistą został Haber Team, który pokonał Galport Świecie 6:2 rewanżując mu się za porażkę 0:6 w Extralidze. W obu drużynach zabrakło ważnych ogniw, ale bardziej osłabiony był beniaminek, bo nie zagrali Olaf Wójtowicz, Bartosz Przypis, Wojciech Węgrzyn i Kamil Domański.

Galport miał szansę ustrzelić hat-tricka, lecz teraz do mistrzostwa Extraligi może dołożyć już jedynie najważniejszy tytuł mistrzowski, czyli całego 18. sezonu ProfTools Ligi. Haber Team miał w niedzielny wieczór świetnie dysponowanego Krystiana Belzyta, który strzelił cztery gole.

Finał Pucharu Ligi zostanie rozegrany 1 marca.

W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w świeckiej hali zostanie rozegrany ostatni mecz III ligi, a w niedzielę od godz. 17.30 rewanże w ćwierćfinału.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: halawswieciu.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Krótki, ale bardzo intensywny deszcz, który spadł w poniedziałek po południu spowodował, że część ulic w Świeciu zamieniła się w rwące potoki.

Wiadomości

Policja podaje wstępne ustalenia dotyczące niedzielnego wypadku pod Świeciem.

Wiadomości

W niedzielę po południu samochód osobowy uderzył w drzewo w Dworzysku koło Świecia.

Wiadomości

Sześć zastępów straży zadysponowano do pożaru na terenie ogrodów działkowych w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Mężczyzny szukali policjanci i strażacy. Funkcjonariusze z posterunku w Laskowicach w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali 30-latka, który chciał odebrać sobie życie.

Wiadomości

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku 2026 r. będziemy mogli korzystać z nowej ulicy w Świeciu. Niedawno zajrzeliśmy na teren budowy.

Wiadomości

W nowym pawilonie handlowo-usługowym Aripark w Świeciu prawdopodobnie jako pierwszy zostanie otwarty sklep TEDi. Wkrótce potem pierwszych klientów przyjmie kolejny lokal.

Wiadomości

Gmina przedstawiła projekt zagospodarowania przepływającej przez znaczną część miasta i dobrze znanej mieszkańcom Świecia Struchawy. Zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Wiadomości

Kierowca volkswagena ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Nie wiedział, że nagrywają go policjanci drogówki ze Świecia. Słono go to kosztowało.

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Styl życia

Koło Gospodyń Wiejskich w Białem w gminie Jeżewo zostało nagrodzone na gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Otrębusach koło Warszawy.

Reklama

Popularne

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Wiadomości

Krótko przez godz. 10.00 w bazie Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie (gm. Świecie) doszło do wybuchu beczki. Rannych zostało trzech pracowników.

Wiadomości

W Wojewódzkim Szpitalu Zdrowia Psychicznego w Świeciu równolegle realizowane są dwie duże modernizacje wiekowych budynków.

Wiadomości

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Extra Nowe

Częściowy remont ulicy Podgórnej w Nowem ma być wykonany w tym roku. Zmiany mają objąć najbardziej uczęszczany odcinek biegnący od drogi krajowej nr 91.

Wideo

Wideo

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu rozpoczął się "Tydzień zdrowia i aktywności fizycznej". Dziś promowano przede wszystkim zdrowe odżywianie i profilaktykę zdrowotną.

Wideo

Podobnie jak przed rokiem, członkowie Stowarzyszenia Rowe - Rowe Świecie wybrali się na przedświąteczny objazd miasta. Napotkani przechodnie, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli liczyć na...

Wideo

W minioną niedzielę w kościele farnym w Świeciu wystąpiła ceniona wokalistka Halina Frąckowiak.