Reklama
Reklama
Reklama

W Bukowcu wybudujÄ… przedszkole dla ponad setki dzieci

Placówka, która stanie w samym centrum Bukowca, powinna być gotowa za dwa lata. Szacowany koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł.

przedszkole-w-bukowcu
Reklama

 REKLAMA

Sytuacja na rynku pracy wymusza na samorządach inwestowanie w nowe przedszkola i żłobki. Gdy bezrobocie utrzymywało się na poziomie dwucyfrowej liczby, potrzebny tego typu nie były mocno akcentowane. Dziś, gdy znalezienie pracy w zasadzie ogranicza się do dobrych chęci, problem niedostatecznej liczby miejsc w przedszkolach sygnalizowany jest znacznie mocniej.

W Bukowcu pomyślano o tym już jakiś czas temu. Właśnie z myślą o przedszkolu kilka lat temu kupiono działkę za budynkiem urzędu. Zaprojektowano też drogę dojazdową z parkingiem, chodnikiem i oświetleniem, które mają być wybudowane w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.
REKLAMA

- ZakĹ‚adamy, ĹĽe na przeĹ‚omie marca i kwietnia ogĹ‚osimy przetarg, ktĂłry powinien wyĹ‚onić wykonawcÄ™  - mĂłwi Adam Licznerski, wĂłjt gminy Bukowiec. - JeĹ›li wszystko pĂłjdzie zgodnie z planem, to budowa rozpocznie siÄ™ zaraz potem. ChcielibyĹ›my, ĹĽeby prace budowlane i oddanie nowego obiektu do uĹĽytku nastÄ…piĹ‚o najpóźniej w ciÄ…gu dwĂłch lat od rozpoczÄ™cia budowy. Szacowana wartość inwestycji to ponad 2,5 mln zĹ‚otych, ale o tym, ile ostatecznie wyniesie, przekonamy siÄ™ po rozstrzygniÄ™ciu przetargu.

Ma to być nowoczesny, parterowy obiekt z pięcioma salami dla około 125 dzieci. Dzięki temu nie powinno być żadnych problemów z zapewnieniem opieki przedszkolnej dla wszystkich najmłodszych mieszkańców gminy.

Oprócz tego powstanie profesjonalna kuchnia do przygotowania posiłków, pokój nauczycielski i do zajęć indywidualnych, toalety, szatnie. Na zewnątrz zostanie urządzony niewielki plac zabaw. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors