Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu. Policjanci mieli prawdziwe "żniwa"

W miniony weekend policjanci zatrzymali w powiecie świeckim 10 kierowców, którzy prowadzili po alkoholu oraz jednego pod wpływem narkotyków.

alometr-alkomat

REKLAMA

W piątek 10 września o godz. 12.30, patrol skontrolował w Nowych Marzach (gmina Dragacz), kierowcę audi.

- Według relacji zgłaszającego, kierowca miał się zachowywać niebezpiecznie na drodze. W czasie rozmowy z 27-letnim kierowcą, mundurowi zwrócili uwagę na jego nietypowe zachowanie. Był nerwowy, trzęsły mu się ręce i miał zaczerwienione oczy – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Podczas przeszukania samochodu, mężczyzna przyznał, że zażywał narkotyki. Jak wykazały wstępne badania, prowadził pod wpływem działania amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli narkotyki również przy nim.
REKLAMA

Tego samego dnia zatrzymano też 5 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. 25-latek jadący motorowerem w Świeciu wydmuchał blisko 1,9 promila, a 56-letni mieszkaniec Świecia został zatrzymany w Dzikach dzięki reakcji innego kierowcy, jadącego za nim. Kierował suzuki baleno mając 0,6 promila w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Z kolei 40-latka jadąca oplem astra w Lipinkach (gmina Warlubie), oprócz niezapiętych pasów bezpieczeństwa, miała blisko 0,8 promila w organizmie. W tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 61-letniego kierowcę audi, który wydmuchał 0,3 promila i 70-letniego motorowerzystę, mającego w organizmie ponad promil.

W sobotę 11 września policjanci udaremnili dalszą jazdę 39, 23 i 28-latkom. Pierwszy wpadł w Warlubiu, kiedy przekroczył prędkość. Kierował renault espace, będąc również po spożyciu alkoholu. Drugi jechał yamahą w Pruszczu, (0,4 promila), natomiast trzeci wybrał się quadem w Dubielnie (gmina Jeżewo) mając ponad 2 promile.
REKLAMA


- W niedzielę dzięki wzorowej postawie mieszkańca Świecia doszło do zatrzymania dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli w organizmie po 2 promile alkoholu. Pierwszy to 32-latek, kierujący fordem mondeo na ul. Wyszyńskiego, mimo braku uprawnień. Drugi to kierowca suzuki, 58-letni mieszkaniec Świecia, z zakazem  kierowania pojazdami – wymienia Joanna Tarkowska.

Zatrzymanym kierowcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Uważacie, że kara za jazdę pod wpływem alkoholu jest wystarczająca czy powinna być wyższa?

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Wszystko może i ok, ale te

Wszystko może i ok, ale te kary są nie współmiernie niskie. Taki człowiek jest potencjalnym zabujcą więc i kary powinny być wyższe 

Policja powinna na wioskach

Policja powinna na wioskach patrolować szczególnie w nocy tam jest armagedon.

Nareszcie postronni

Nareszcie postronni świadkowie reagują i zgłaszają na policję takie przestępstwa.Brawo ! 

To jest Polska tu się piję !!

To jest Polska tu się piję !!!

Wystarczy kontrolować na

Wystarczy kontrolować na rondzie w Jezewie, tam co drugi najebany w tej wsi, tylko dziw jak oni jeżdżą, skoro tam CPNu niema

proponuje stanac na chrobrego

proponuje stanac na chrobrego kolo blokow apartado.Zniwo gwarantowane

Chcę przypomnieć, że w Anglii

Chcę przypomnieć, że w Anglii, czy Frncji próg wynosi 0,8 promila.

Powinny być zdecydowanie

Powinny być zdecydowanie większe kary za jazdę pod wpływem czegokolwiek. 

Wyroki więzienia za jazdę po

Wyroki więzienia za jazdę po spożyciu alkoholu to raczej są tak dla zasady, według mnie za jazdę pod wpływem alkoholu lub innego badziewia co otępia kierujący powinien być pozbawiony DOZGONNIE prawnego posiadania prawa jazdy i kierowania wszelkimi pojazdami (nawet taczką). Złamanie tych zakazów (wyroku) powinno skutkować wyrokiem nieodpłatnej pracy na rzecz społeczności w której bandyta mieszka. Spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości lub odurzenia z obojętnie jaki skutkiem dla poszkodowanego lub poszkodowanych powinno oprócz wcześniej wymienionych niedogodności skutkować obciążeniem finansowym sprawcy w formie opłacania kosztów leczenia oraz świadczenia alimentacyjnego lub rentowego. Może taka wizja skutków wypicia jednego piwa wartego około trzech złotych, kieliszka wódki wartego około ośmiu złotych lub wzięcia działki za dwadzieścia złotych sprowadzi na ziemię łobuzów drogowych.

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors