Osoby, które potrzebują zastrzyku gotówki, często decydują się na podjęcie współpracy z instytucjami parabankowymi. Złożenie takiego wniosku jest niezwykle proste i szybkie - zazwyczaj wystarczy dostęp do internetu i kilka minut wolnego czasu. Jednak należy pamiętać, że jest to produkt finansowy, który tak jak każdy inny następnie trzeba będzie spłacić. Podpisując umowę z taką instytucją, warto wiedzieć, z czym mamy do czynienia. Czym są pożyczki pozabankowe? Podpowiadamy.
Czym jest pożyczka pozabankowa?
Pożyczka pozabankowa może być oferowana przez osoby prywatne lub wyspecjalizowane firmy. W dzisiejszych czasach gotówkę otrzymujemy bardzo szybko. Wystarczy wypełnić krótki wniosek kredytowy, a następnie po jego pozytywnym rozpatrzeniu otrzymamy pieniądze na nasze konto.
Pożyczki pozabankowe, a także działalność takich firm są ściśle regulowane w Ustawie o Kredycie Konsumenckim, a także kodeksie cywilnym. Jednak firmy takie są dużo bardziej elastyczne niż tradycyjne instytucje bankowe, dlatego chętnie korzystają z ich oferty osoby, które w standardowej placówce banku nie otrzymałyby kredytu.
Rodzaje pożyczek pozabankowych
Obecnie na rynku istnieje wiele firm pozabankowych oferujących kredyty na przykład takich supergrosz.pl. Pożyczki w nich oferowane mogą być krótkoterminowe lub długoterminowe. Te pierwsze należy spłacić np. w ciągu 30 lub 60 dni. Z kolei te drugie chętnie wybierają osoby, które potrzebują stosunkowo wysokich sum sięgających nawet 10 000 - 15 000 zł. Wówczas możliwość rozłożenia ich nawet na 50 rat jest znacznym ułatwieniem dla domowego budżetu.
Jak uzyskać pożyczkę pozabankową?
Procedura uzyskania pożyczki jest znacznie prostsza niż w przypadku standardowych banków. Firmy takie wymagają zazwyczaj minimum formalności i w większości przypadków wystarczy jedynie dowód osobisty. Niektóre przedsiębiorstwa potrzebują udokumentowania źródła dochodu, jednak zdarza się to, że znacznie rzadziej niż w bankach.
Aby otrzymać taką pożyczkę, należy znaleźć wiarygodną firmę i złożyć na jej stronie internetowej wniosek, który po pozytywnym rozpatrzeniu aktywuje wypłatę gotówki na nasze konto. W formularzu należy poza swoimi podstawowymi danymi osobowymi i żądaną kwotą pożyczki wybrać liczbę rat.
Choć uzyskanie pożyczki pozabankowej jest znacznie prostsze niż w przypadku instytucji bankowych, to firmy takie mogą odmówić nam udzielenia finansowania, jeżeli nie spełniamy warunków zgodnych ich polityką. Wśród nich można wymienić na przykład zbyt młody wiek, brak źródła dochodów, konta bankowego, a także negatywne wpisy do BIK.
Komentarze (0)