Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Co z noclegami w naszym powiecie? Hotelarze: „Otwieramy, ale nie wiemy na jak długo”

Andrzej Pudrzyński
16 lutego, 08:21
Od 12 lutego hotele mogą ponownie przyjmować gości, ale dostępna jest tylko połowa pokoi. Sprawdzamy, czy z tej możliwości skorzystały hotele w powiecie świeckim.
Szymon Wacławik, szef Vistuli: Nasza branża czeka, kiedy wreszcie będzie można otworzyć restauracje
Fot. Andrzej Bartniak

Wcześniej przez 1,5 miesiąca w hotelach mogli nocować tylko medycy, żołnierze i zawodowi kierowcy. W praktyce oznaczało to, że większość obiektów stała pusta.

Na poluzowanie obostrzeń w branży, z utęsknieniem czekał Szymon Wacławik, szef hotelu Vistula w Świeciu. Przyznaje jednak, że z powodu próbnego, dwutygodniowego okresu, jaki wyznaczył rząd, ponosi spore ryzyko.

- Uruchomienie hotelu generuje na starcie określone koszty związane z zamówieniem jedzenia, napojów, ogrzewaniem czy przygotowaniem pokojów – wylicza.
REKLAMA

Niektóre hotele w kraju z tego właśnie powodu postanowiły na razie się nie otwierać i poczekać, aż zostanie wyznaczony dłuższy termin prowadzenia działalności. Tak zrobiła Hanza Pałac w Rulewie, która planuje otwarcie od 1 kwietnia.

Hotelarze przyznają, że jeśli po okresie próbnym, branża znowu zostanie zamknięta pod koniec lutego, to część zamówionych towarów wyląduje na śmietniku.

- Nie wszystko da się zamrozić. Dbamy o jakość posiłków. Nie jesteśmy barem z fast-foodem. Jeśli klient dostanie warzywa czy mięso mrożone przez dwa miesiące, zamiast świeżych, zrazi się i więcej do nas nie przyjdzie – usłyszeliśmy w jednym z hoteli w powiecie świeckim.
REKLAMA

Mimo obaw, szef Vistuli, postanowił otworzyć hotel 12 lutego. Zgodnie z przepisami, restauracja jest nadal nieczynna. Posiłki można spożywać tylko w pokojach.

Pierwszej doby gości nie było. W walentynki pojawiły się dwie pary.

- Skorzystały z naszej specjalnej oferty na tę okazję. Do pokojów wstawiliśmy stoły i krzesła, a obsługa donosiła zamówione potrawy i szampana z naszego walentynkowego menu – wyjaśnia Szymon Wacławik.

Nie wszystko da się zamrozić. Dbamy o jakość posiłków. Nie jesteśmy barem z fast-foodem. Jeśli klient dostanie warzywa czy mięso mrożone przez dwa miesiące, zamiast świeżych, zrazi się i więcej do nas nie przyjdzie

Na początku tygodnia zarezerwowali pokoje pierwsi goście biznesowi. Na razie zajęte są 3 pokoje z 19 dostępnych (w sumie hotel ma ich 38). Do pracy wróciło też 12 osób zatrudnionych w hotelu Vistula. Kiedy był nieczynny, otrzymywali świadczenia postojowe w wysokości najniższej krajowej. Od połowy lutego będą im naliczane normalne pensje.

- Kiedy nie mogliśmy prowadzić działalności, korzystaliśmy z dofinansowania do wynagrodzeń i zwolnienia z ZUS. Bez tego wsparcia utrzymanie hotelu w obecnych czasach byłoby mało realne – ocenia Szymon Wacławik.

Spośród największych hoteli w powiecie świeckim, otworzyły się Evita w Tleniu i Pałac Poledno. Jak już pisaliśmy, wyjątek stanowi Hanza Pałac.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA