Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Gigant z Sulnowa będzie jeszcze większy. Wyda na to 160 milionów [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
1 lipca, 20:11
W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy, że spółka Bart z Sulnowa (gmina Świecie) chce zainwestować w rozbudowę firmy 100 mln zł. To już nieaktualne dane. Nakłady mają wzrosnąć do 160 mln zł. Co to oznacza dla branży i miasta?
Ta hala o pow. 1 ha jest już wykorzystywana jako magazyn produktów gotowych
Fot. Andrzej Bartniak

Dobra koniunktura na rynku opakowań tekturowych - w sporej mierze spowodowana przez pandemię i gwałtowny wzrost liczby zakupów za pośrednictwem internetu - a także umiejętność patrzenia w przyszłość i dostrzegania swoich szans sprawiły, że właściciele Bartu postanowili mocno skorygować plany inwestycyjne.

Przed rokiem informowaliśmy o zamiarze budowy nowej hali produkcyjnej o powierzchni 10 tys. m kw. Obiekt jest już gotowy. W jego sąsiedztwie wyrasta kolejny segment, który będzie dwukrotnie większy.
PARTNER DZIAŁU BIZNES

- Łącznie powierzchnia zakładu nr 2 wrośnie do 55 tys. m kw. - mówi z satysfakcją Bogusław Mierzwiak, współwłaściciel firmy. - To pozwoli na realizację kolejnych zamierzeń m.in. montaż nowych maszyn.

Hala, która została ukończona jako pierwsza, jest już wykorzystywana jako magazyn produktów gotowych. Budowana obecnie część ma pełnić funkcję przede wszystkim produkcyjną. Na razie spółka nie zdradza, jakie maszyny się tam pojawią. Hala o powierzchni 20 tys. m kw. powinna zostać ukończona do końca tego roku.

- Suma planowanych nakładów w perspektywie około trzech lat wrośnie do 160 mln zł - zapowiada Bogusław Mierzwiak.

Dlaczego około trzech lat, a nie po prostu trzech? To konsekwencja pandemii, która wymusza zmianę myślenia o tak dużych przedsięwzięciach. Pojawia się zbyt wiele niewiadomych, których nie są w stanie przewidzieć żadni analitycy. Już mówi się o jesiennej, czwartej fali zachorowań. W dodatku ma dominować najbardziej zjadliwy szczep Covid-19 wariant Delta zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach.
REKLAMA

Przed kilkoma dniami spółka z Sulnowa wzbogaciła się o kolejną działkę sąsiadującą z zakładem. Ma tam powstać zbiornik retencyjny na kilka tysięcy litrów wody.

- Będzie gromadził wodę z całego dachu oraz parkingów zakładu nr 2 - wyjaśnia Zbigniew Dziepak, drugi z współwłaścicieli Bartu. - Takie rozwiązanie przynosi korzyści zarówno firmie, jak i miastu, bo nie będziemy musieli wykorzystywać wody uzdatnionej do picia. Na potrzeby produkcji w zupełności wystarczy odpowiednio przefiltrowana woda ze zbiornika. Poza tym posiadanie takiego zapasu wody jest istotne także ze względów bezpieczeństwa pożarowego, które traktujemy z najwyższą powagą.
REKLAMA

Obecne inwestycje w Barcie jeszcze bardziej umacniają pozycję na rynku. W tej chwili w zakładzie produkuje się około 180 mln m kw. tektury rocznie. Powstaje z niej około 80 mln m kw. opakowań. Produkty z Sulnowa trafiają do 10 krajów.

Ta ekspansja spółki założonej przez Bogusława Mierzwiaka i Zbigniewa Dziepaka przynosi też wymierne korzyści gminie Świecie. Nowe hale, to wyższe wpływy z podatku od nieruchomości do budżetu gminy.


Agencja Marketingowa PromoAS zajmuje się obsługą mediów społecznościowych dla firm, instytucji, klubów oraz stowarzyszeń, drukiem materiałów promocyjnych, produkcją gadżetów reklamowych, a także organizacją i prowadzeniem eventów. Wieloletnie doświadczenie, nietuzinkowe pomysły i korzystne ceny pozwalają nam w przygotowaniu atrakcyjnych ofert dla klientów.

 
a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl