Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Antoni, Bartłomiej, Karolina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  26°C / 14°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  24°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  16°C / 11°C
REKLAMA

Miliony dla budżetu i setki miejsc pracy? Gmina ma taką nadzieję

Andrzej Bartniak
17 maja, 21:43
W Nowych Marzach powstanie duży kompleks budynków magazynowych. Budowa pierwszego z nich już ruszyła. Ma być gotowy do końca tego roku. W nieodległych planach są kolejne trzy. Jakie realne korzyści będą z tego miały gmina Dragacz i jej mieszkańcy?
Budowa pierwszej hali o powierzchni 8,5 tys. m kw. już trwa
Fot. Gmina Dragacz
REKLAMA
REKLAMA

- Prace nad koncepcją stworzenia terenów inwestycyjnych na obszarze około 100 ha rozpoczęły się siedem lat temu - mówi Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz. - Dziś zbieramy owoce tych starań, nad którymi od początku czuwa Anna Ośko.

Jak podkreśla Dorota Krezymon, pozyskanie firmy Panattoni, lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, to nie tylko korzyść dla gminy w postaci wpływów z podatku od nieruchomości oraz udziału w podatku dochodowym, ale również konkretny zastrzyk gotówki dla mieszkańców będących właścicielami gruntów, na których staną hale magazynowe.

REKLAMA
REKLAMA

Chodzi o tereny usytuowane w Nowych Marzach, na tyłach restauracji Traper. Powstający park magazynowy zajmie powierzchnię ponad 69 tys. m kw. Docelowo mają tam stanąć cztery hale. Pierwsza jest już w trakcie realizacji. Zostanie ukończona w 2022 r.

- Ponieważ deweloper ma już najemcę na tę halę, planuje niebawem ruszyć z budową następnej - zdradza Dorota Krezymon. - Nie można wykluczyć, że w tym roku rozpocznie się budowa nawet trzeciej hali.

REKLAMA
REKLAMA

To musi być miód na serce wójta. Wiadomo, że od 2023 r. gmina będzie mogła liczyć na wyższe wpływy do gminnej kasy. lle dokładnie?

- Nie robiliśmy takich analiz - mówi pani wójt. - Na tym etapie nie miałyby one sensu, bo nie wiemy, ile ostatecznie hal powstanie w tym roku.

Gmina wie już jednak, na co zostaną wydane dodatkowe pieniądze, które wpłyną do budżetu z podatków.

REKLAMA
REKLAMA

- Zamierzamy w dalszym ciągu inwestować w drogi i sieć wodno-kanalizacyjną - wyjaśnia Dorota Krezymon. - Tego oczekują obecni mieszkańcy oraz ci, którzy planują osiedlić się w naszej gminie. Wyraźnie widzimy, że z takiej możliwości korzysta coraz więcej mieszkańców pobliskiego Grudziądza, budujących tu swoje domy - zwraca uwagę wójt gminy Dragacz.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA