Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Nowe informacje w sprawie złoża gazu w gminie Bukowiec

Andrzej Bartniak
14 września, 17:28
Spółka Orlen Upstream, prowadząca odwiert w Gawrońcu, zamierza wwiercić się na głębokość 3200 metrów. Gdy to nastąpi, będzie można trafniej niż do tej pory ocenić wartość kopalin.
W ubiegłym roku Grupa Orlen uruchomiła pierwszą własną kopalnię gazu ziemnego Bystrowice
Fot. Orlen Upstream
REKLAMA
REKLAMA

Orlen Upstream, to spółka zależna od PKN Orlen, zajmująca się poszukiwaniem, rozpoznawaniem i wydobywaniem ropy naftowej i gazu ziemnego.

Od kilku miesięcy firma prowadzi poszukiwania gazu w Gawrońcu w gminie Bukowiec (pisaliśmy o tym w Extra Świecie, patrz artykuł poniżej).

REKLAMA
REKLAMA

- Zakres wykonywanych prac, związanych z realizacją otworu Rosochatka-OU1, obejmuje prace przygotowawcze, montaż urządzenia wiertniczego, odwiercenie otworu do planowanej głębokości oraz wykonanie badań i testów w otworze - informuje Ewelina Słomczyńska, kierownik działu PR w Orlen Upstream.

Planowana głębokość odwiertu wyniesie 3200 m.

- Prace związane z wierceniem otworu i próbami złożowymi potrwają około trzech miesięcy - uściśla Ewelina Słomczyńska.

REKLAMA
REKLAMA

Zebrane informacje pozwolą spółce na przeprowadzenie analizy zasobów geologicznych oraz wyznaczenie kolejnych kierunków działania.

Jak podkreśla Ewelina Słomczyńska, realizacja inwestycji przez Orlen Upstream w gminie Bukowiec, to kolejny krok w kierunku zwiększenia wydobycia węglowodorów w Polsce i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Czytaj także