Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Agata, Ambroży, Marcin
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  -3°C / -5°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  -3°C / -6°C
 • słabe opady śniegu
  Pojutrze:
  -1°C / -5°C

Powiat świecki ma niemal najniższe bezrobocie w województwie

Andrzej Pudrzyński
26 października, 08:30
W sierpniu niższe bezrobocie było tylko w Bydgoszczy i w powiecie bydgoskim oraz w Toruniu. We wrześniu liczba bezrobotnych w powiecie świeckim była na równie niskim poziomie.
W PUP w Świeciu na bezrobotnych czeka blisko 50 ofert zawierających 130 miejsc pracy
Fot. Andrzej Bartniak

PARTNER DZIAŁU BIZNES

Spośród 23 lokalnych samorządów województwa kujawsko-pomorskiego, powiat świecki zajmował w sierpniu 20 miejsce pod względem najniższej stopy bezrobocia (nie opublikowano jeszcze danych procentowych za wrzesień).

Wyniosło ono u nas 5,9 proc. Najmniej od 30 lat. Było niewiele wyższe niż średnia krajowa – 5,8 proc. i dużo niższe niż średnia w województwie kujawsko-pomorskim – 8,1 proc.

Nasi sąsiedzi mogą pozazdrościć tak niskiego bezrobocia powiatowi świeckiemu. W powiecie grudziądzkim wyniosło ono w sierpniu 12,4 proc., w chełmińskim 11,9 proc., a w tucholskim 9,7 proc.

Niższe bezrobocie w naszym województwie odnotowano jedynie w Bydgoszczy (3,2 proc.), Toruniu (4,1 proc.) i w powiecie bydgoskim (4,7 proc.).
REKLAMA

W sierpniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świeciu były zarejestrowane 1984 osoby pozostające bez pracy. We wrześniu było ich niemal tyle samo – 1978. Większość, około 1,3 tys., stanowią kobiety.

Prawo do zasiłku miało w sierpniu 252 bezrobotnych, we wrześniu 209.

Podstawowy zasiłek przez pierwsze trzy miesiące wynosi 1240 zł (staż pracy 5-20 lat, przy niższym stażu 80 proc., a przy wyższym 120 proc. tej kwoty), potem – 974 zł. Czas pobierania zasiłku w Polsce waha się od 6 do 12 miesięcy i zależy od stopy bezrobocia, jaka panuje w danym powiecie.

U nas przyznawany jest generalnie na pół roku, z wyjątkiem bezrobotnych, które mają ponad 50 lat, z czego przepracowały przynajmniej 20, osób samotnie wychowujących dziecko w wieku do 15 lat lub jeśli małżonek również jest bezrobotny i utracił prawo do zasiłku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl


REKLAMA
Agencja Marketingowa PromoAS zajmuje się obsługą mediów społecznościowych dla firm, instytucji, klubów oraz stowarzyszeń, drukiem materiałów promocyjnych, produkcją gadżetów reklamowych, a także organizacją i prowadzeniem eventów. Wieloletnie doświadczenie, nietuzinkowe pomysły i korzystne ceny pozwalają nam w przygotowaniu atrakcyjnych ofert dla klientów.