Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Rozliczyłeś już PIT? Jeśli nie, to lepiej się pospiesz. Większość mieszkańców już to zrobiła

red
25 kwietnia, 21:47
Już tylko kilka dni zostało na złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok. Termin na złożenie deklaracji mija 30 kwietnia. Ministerstwo Finansów nie planuje jego przedłużenia. Do Urzędu Skarbowego w Świeciu wpłynęło około 70 proc. oczekiwanych zeznań.
Ze względu na sytuację epidemiczną, wizyta w urzędzie skarbowym jest możliwa tylko po rezerwacji
Fot. Andrzej Bartniak

PARTNER DZIAŁU BIZNES
Rozliczyć się możemy na dwa sposoby. Tradycyjnie – papierowo lub przez Internet. Rozwój funkcjonalności teleinformatycznej oraz obecny czas przyczyniły się do tego, że niewielki odsetek podatników składa zeznania w formie papierowej. Np. w przypadku najbardziej „powszechnych” zeznań PIT-37 90 proc. zostało złożonych drogą elektroniczną.

Dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT dostępna w serwisie e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl. W tym miejscu można sprawdzić przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznanie. KAS przygotowała podatnikom ich zeznania roczne na podstawie posiadanych przez siebie danych.
REKLAMA
Do 30 kwietnia podatnicy mogą je zweryfikować, zmodyfikować (np. uzupełnić np. o ulgi czy organizację, której chcemy przekazać 1% podatku) i/lub zatwierdzić swoje rozliczenia. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Podatnicy, którzy w zeznaniu rocznym wykażą nadpłatę oraz złożą swoje zeznanie w formie elektronicznej mogą liczyć na szybszy zwrot swoich pieniędzy. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni, jednak zwykle podatnicy otrzymują zwrot już po kilku dniach od złożenia zeznania. W przypadku zeznań złożonych papierowo termin ten wynosi trzy miesiące.
REKLAMA

W usłudze Twój e-PIT nie są dostępne deklaracje dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a także dla osób które nie ukończyły 26 roku życia i uzyskały wyłącznie przychody zwolnione z opodatkowania. Podatnicy ci mogą składać zeznania drogą elektroniczną w systemie e-Deklaracje.

Pomimo ogromnej popularności formy elektronicznej, część podatników pozostaje wierna formie papierowej zeznania. Ze względu na sytuację epidemiczną, wizyta w urzędzie skarbowym jest możliwa tylko po wcześniejszej rezerwacji – online lub telefonicznej. Bez umawiania wizyty, PIT  można złożyć w wystawionej urnie. W ten sposób również skutecznie i bezpiecznie złożymy swoją deklarację. 

Dane kontaktowe do Urzędu Skarbowego w Świeciu tutaj.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl