Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Sokołów zakończył w Osiu inwestycję za 6 milionów [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
18 stycznia 2023, 06:08
Spółka Sokołów, jeden z największych producentów mięsa i wędlin w Polsce, kupił zakład w Osiu od Mirosława Gzelli przed pięcioma laty. Firma systematycznie inwestuje w jego rozbudowę i modernizację. Niedawno zakończono kolejną inwestycję.
Bogusław Miszczuk, prezes Sokołów S.A.
Fot. materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA

Sokołów S.A. sfinalizował w zakładach mięsnych w Osiu budowę oczyszczalni ścieków, która ograniczy wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne.

Jak podkreśla spółka, to działanie wpisujące się w długofalową strategię społecznej odpowiedzialności firmy, której kluczowym elementem jest zrównoważona produkcja żywności.

- Te działania realizujemy we wszystkich zakładach Grupy Sokołów - podkreśla prezes Bogusław Miszczuk. – To nasz priorytet i jednocześnie zasadniczy element nowej, 5-letniej strategii pod nazwą „Wyżywić przyszłość” grupy Danish Crown, do której należy Sokołów.

REKLAMA
REKLAMA

W ramach tego długookresowego planu firma wdraża nowoczesne technologie, które pozwalają ograniczać zużycie surowców naturalnych, inwestuje w odnawialne źródła energii oraz w bardziej ekologiczne rozwiązania dotyczące opakowań.

- Dzięki temu możemy efektywnie łączyć zwiększanie mocy produkcyjnych z troską o środowisko - dodaje Bogusław Miszczuk.

W ramach tej strategii oddano do użytku nową przyzakładową oczyszczalnię ścieków w oddziale Sokołów S.A. w Osiu. To zwieńczenie 2-letniej inwestycji o wartości blisko 6 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Wpłynie to na poprawę jakości ścieków produkcyjnych kierowanych do systemu kanalizacji gminy Osie.

Wybudowany obiekt pozwala na przefiltrowanie 35 m sześc. zanieczyszczonej wody w ciągu godziny, dzięki czemu w ciągu doby można rozłożyć z udziałem mikroorganizmów aż 400 m sześc. materii organicznej.

Taka wydajność powoduje, iż w stosunku do stanu sprzed wybudowania oczyszczalni zredukowano podstawowy wskaźnik zanieczyszczeń o blisko 75 procent.

REKLAMA
REKLAMA

- To kolejna inwestycja, dzięki której możemy minimalizować wpływ funkcjonowania zakładu na jego bezpośrednie otoczenie – mówi Dariusz Soszyński, dyrektor zakładu Sokołów S.A w Osiu. – Jej finalizacja oznacza, że Gminna Oczyszczalnia Ścieków w Osiu może zwiększyć wydajność procesu oczyszczania ścieków komunalnych, a bezpośrednimi beneficjentami stają się mieszkańcy gminy oraz środowisko naturalne - zaznacza Dariusz Soszyński.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Więcej o inwestycjach Sokołowa w Osiu przeczytasz w artykułach poniżej.