Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Wyznaczono datę otwarcia targowiska na Dużym Rynku

Andrzej Bartniak
19 lipca 2022, 21:28
Ziemniaki, pomidory, kapustę, miód i wiele innych artykułów wytwarzanych przez miejscowych rolników już niebawem będzie można kupić na nowym placu targowym w Świeciu.
Miejsce do handlu nie bez powodu wyznaczono w sąsiedztwie parkingu
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią, w lipcu na Duży Rynek ma wrócić handel towarami prosto od rolników. Rada Miejska w Świeciu przegłosowała uchwałę umożliwiającą handel na centralnym placu miasta.

Decyzja radnych jest pokłosiem ustawy ułatwiającej prowadzenie handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników w miejscach, w których wcześniej nie było to możliwe. Co ważne, w tym miejscach nie będzie pobierane placowe, jak dzieje się to w przypadku każdego innego targowiska. Rolnicy od dawana walczyli o stworzenie im takiej możliwości.

REKLAMA
REKLAMA

W Świeciu wybór padł na Duży Rynek, a to oznacza, że po wielu latach znowu ujrzymy tam stragany.

- Handel ma ruszyć w piątek 29 lipca - zapowiada Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - W tym tygodniu ukaże się informacja dla mieszkańców szczegółowo określająca zasady sprzedaży na Dużym Rynku w piątki i soboty.  

Na razie nie wiadomo z jak dużym zainteresowaniem spotka się ta oferta. Jak już wcześniej nadmieniliśmy, zarezerwowana jest ona wyłącznie dla osób zajmujących się rolnictwem, a nie handlem.

REKLAMA
REKLAMA

W piątki pohandlować będzie można w godz. 8.00-16.00, a w soboty od 8.00 do 14.00.

Zgodnie z przepisami, w ten sposób sprzedawać będzie można tylko produkty rolne, spożywcze i rękodzieło wytworzone w gospodarstwie sprzedającego. Wyklucza się więc możliwość sprzedaży warzyw czy owoców kupowanych na giełdzie lub innych produktów, takich jak odzież czy obuwie.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA