Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Burmistrz: Obiecałem, że trasa powstanie i zamierzam dotrzymać słowa

Andrzej Pudrzyński
20 sierpnia, 19:11
Otwarto oferty w drugim przetargu na przebudowę trasy pieszo-rowerowej między Nowem a Twardą Górą. Ceny są wyższe niż ma zarezerwowane gmina, ale burmistrz zapowiada, że będzie zabiegał o dołożenie brakującej kwoty.
Trasa ma być wyremontowana i uporządkowana, bo zdarzają się tam i takie widoki...
Fot. Jan Plit

Lipcowy przetarg trzeba było unieważnić, bo firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spóźniła się z wpłaceniem wadium.

Gmina ogłosiła drugi przetarg. Oferty otwarto 20 sierpnia. Wzięły w nim udział cztery firmy. Ceny wahają się od blisko 1,8 mln do 2,8 mln zł. Najniższą zaproponowało Przedsiębiorstwo Usług Miejskich z Grudziądza. I to ono ma największe szanse na to, że zrealizuje inwestycję. Gmina zaplanowała jednak na ten cel w budżecie sporo mniej - 1 mln 550 tys. zł.

- Wprawdzie najtańsza oferta jest o prawie 250 tys. zł większa, ale przy rosnących cenach usług budowlanych nie ma co liczyć, ze znajdzie się ktoś, kto zaproponuje mniej – zwraca uwagę Czesław Woliński, burmistrz Nowego. – Jeśli dokumentacja będzie kompletna, poproszę radnych o zgodę na dołożenie brakującej kwoty.
REKLAMA

Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to 5,5-kilometrowa trasa pieszo-rowerowa między Nowem a Twardą Górą zostanie zmodernizowana do końca listopada tego roku.

Wyboistą drogę zastąpi asfaltowa nawierzchnia. Nowa ścieżka będzie średnio o metr szersza. Zostaną też wytyczone zatoczki z ławkami do odpoczynku.

- Chcemy, żeby to było miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w różnym wieku. Obiecałem, że trasa powstanie i zamierzam dotrzymać słowa - podkreśla Czesław Woliński.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl