Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  23°C / 8°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  22°C / 10°C
REKLAMA

Mieszkańcy podarowali kawał historii gminy [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
16 listopada 2022, 19:57
W Centrum Kultury Zamek w Nowem można oglądać wystawę przybliżającą historię miasta. Większość eksponatów przekazali lub powierzyli w depozyt mieszkańcy.
Wystawę otwarto 11 listopada podczas Narodowego Święta Niepodległości
Fot. CK Zamek

Jednym z punktów obchodów Narodowego Święta Niepodległości było otwarcie w Centrum Kultury Zamek wystawy poświęconej historii miasta oraz okolicznych miejscowości. Co ciekawe, ekspozycja jest dziełem mieszkańców.

- Po wystawie zorganizowanej z okazji "Nocy muzeów" zaczęły się zgłaszać się różne osoby, które postanowiły przekazać nam swoje pamiątki dotyczące historii - mówi Dorota Kortas, dyrektor Centrum Kultury Zamek. - Jedne na zawsze, inne, posiadające dużą wartość sentymentalną, w depozyt. I w znaczącej mierze właśnie z tych darów powstała wystawa, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Składają się na nią różnego rodzaju dokumenty, wycinki z gazet, zdjęcia i przedmioty domowego użytku. Mają one stanowić stałą ekspozycję, którą można oglądać od godz. 9.00 do 17.00.

- Za kilka miesięcy zapewne coś zmienimy, aby ekspozycja była jak najdłużej atrakcyjna - przewiduje Dorota Kortas. - Będzie to również zachęta do tego, aby ponownie ją odwiedzić. Nie ukrywam, że liczę na to, iż pojawią się kolejne osoby, które przekażą nam eksponaty.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl