Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Mieszkańcy pożegnali księdza podczas mszy i pikniku parafialnego [zdjęcia]

Po trzech latach posługi kapłańskiej, z parafią w Nowem, w której był wikariuszem, żegna się ksiądz Tomasz Borek. Przygotowano z tej okazji małą uroczystość.

Udostępnij
Na pikniku nie zabrakło nawet żywej maskotki minionka / Fot. Jan Plit

W poniedziałek po południu w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowem odprawiono mszę odpustową.

Była to okazja do złożenia podziękowań księdzu Tomaszowi za owocną posługę w parafii.

Ksiądz Tomasz Borek żegna się z Nowem i będzie wikariuszem w Chmielnie (powiat kartuski). Zastąpi go neoprezbiter, czyli nowo wyświęcony ksiądz Emil Zieńko.

Po mszy, w ogrodzie przy kościele, zorganizowano piknik odpustowy. Można było zaopatrzyć się w książkę poświęconą historii i współczesności parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem. Autorem jest właśnie ksiądz Tomasz Borek.

Książkę rozprowadzano za dobrowolną ofiarą, która zostanie przekazana na rzecz Fundacji Małych Stópek.

Na pikniku zadbano o atrakcje dla dzieci i dorosłych. Można było posłuchać scholi Małe Tu i Teraz. Były kiełbaski z grilla, bigos, ciasto, kawa i herbata oraz popcorn i wata cukrowa.

Dużym powodzeniem cieszyła się możliwość zrobienia sobie zdjęcia z żywą maskotką minionkiem.

- Dziękujemy z całego serca wszystkim osobom i sponsorom, którzy wyrazili chęć zaangażowania oraz pomocy  w dniu naszego wspólnego odpustu – informuje parafia w Nowem.

Zobacz poniżej galerię zdjęć (fot. Jan Plit).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama