Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Pani Katarzyna to kolejna stulatka w naszym regionie

W ubiegłą środę w Domu Weselnym Anna w Warlubiu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Bliscy Katarzyny Zając z gminy Nowe wyprawili jej urodziny. A było co świętować. Tego dnia jubilatka obchodziła swoje setne urodziny.

Udostępnij
10-lat

Podobne imprezy zawsze są dużym wydarzeniem dla rodziny i znajomych. Dożycie tak sędziwego wieku - 100 lat - w dodatku w całkiem dobrej kondycji, nie zdarza się często.

Katarzyna Zając, urodzona 23 listopada 1922 roku przez niemal cale życie związana była z Małym Komorskiem (gmina Nowe). Tam wspólnie z mężem prowadzili gospodarstwo rolne. Dochowali się trojga dzieci, jednej córki i dwóch synów. Do dziś żyje tylko jeden syn.

- Mimo trudów życia, bo ciocia dość szybko owdowiała, zawsze była pogodną i dobrą osobą - mówi jej krewna Karolina Gburczyk. - Na pewno wyróżnia ją też wyjątkowa pobożność. Mimo wieku, wciąż jest w dobrej formie. Jedyne co jej dokucza, to demencja.

Nasza redakcja dołącza się do życzeń - 200 lat, pani Katarzyno!

a.bartniak@extraswiecie.pl     

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama