Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dominik, Maksymilian

Na kwarantannę do Bochlina

red
3 kwietnia, 19:49
W gminie Nowe liczba osób objętych kwarantanną oscyluje w granicach 40 osób.
Świetlica wiejska w Bochlinie
Fot. WDK

- Stan na piątek 3 kwietnia to 43 osoby. Wszystkie odbywają kwarantannę w domu. Nikt z mieszkańców nie jest zakażony koronawirusem – wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Od kilku dni liczba osób, którzy muszą przebywać w izolacji utrzymuje się na dość stabilnym poziomie. Od środy wprawdzie wzrosła o pięć osób, ale na początku przyszłego tygodnia kolejnym kilku kończy się kwarantanna.

Gmina jest przygotowana na wypadek, gdyby ktoś nie mógł odbywać jej w domu ze względu na warunki mieszkaniowe lub sytuację rodzinną.

- Takie osoby będziemy kierować do świetlicy wiejskiej w Bochlinie. Na razie nie mamy informacji, aby zachodziła taka konieczność – mówi burmistrz.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (9)

Ciekawe ile osób miało zrobione testy na covid-19 ? Podejrzewam że zero. Ale jak to "Wladza" żeby paniki nie było nikt nie jest chory wszyscy zdrowi. 

Odpowiedzi: 0

Kłamią, wszystkich nie kontrolują więc skąd mają wiedzieć. Są osoby które odbyły kwarantannę i ani razu nikt ich nie sprawdził czy też zadzwonił. 

Odpowiedzi: 0

Mój brat wracajac z Niemiec w tamtym tygodniu nie miał gdzie się zatrzymac, gdyż rodzice są starsi. A gmina Nowe olala cała sytuację.Zero przygotowania na taką okoliczność.  Musieli im się dobrać do dupy żeby przygotowali świetlice w Bochlinie. Śmiech na sali. Na szczęście władze Swiecia zadbaly o to, aby mój brat mógł bezpiecznie dla siebie i innych odbyć kwarantannę. 

Odpowiedzi: 3

:)wszystkiego dobrego dla brata.

Odpowiedzi: 0

Chociaż by go przywitali czerwonym dywanem to i tak byś napisała , że władza nic nie zrobiła a brat nie ma mieszkania swojego aby odbyć kwarantanne ? Dziwi mnie tylko po co ludzie przyjeżdżają za granicy wybrali życie za granicą to niech teraz tam przebywają 

Odpowiedzi: 1

Być może tam pracują. Jak wiele innych osób w innych miastach. To nie znaczy że nie mogą wracać do kraju. Zastanów się zanim coś napiszesz

Odpowiedzi: 0

Szanowna Pani Aniu! Świecie to Świecie a Nowe to Nowe. Nie ma co porównywać. Nie każda gmina tak jak Gmina Świecie ma duży zapas budżetowy. Szczerze dziękuję Burmistrzowi Świecia, że nie "żydzi" funduszy na ochronę zdrowia. Człowiek to człowiek nieważne czy mieszka np. w Nowem, Warlubiu, Jeżewie czy Pruszczu - myślę, że Świecie zawsze okaże pomoc. 

Odpowiedzi: 0

Gmina nowe jak zwykle spóźniona. Ach już mnie nic nie zaskoczy. 

Odpowiedzi: 0

Taki coronawirus ma pozywke w Gdansku, Warszawie czy Krakowie -prawdopodobnie kiedy wirus przybyl do Nowego ,zobaczyl pozamykane zaklady , autostrade ,ktora ominela Nowe czy tez kolej ,ktora tez trzymala sie z daleka od Nowego to stwierdzil ze tu juz nic do roboty nie ma -przemysl nie padnie i w Nowem kryzysu byc nie moze bo i tak zawsze byla bida ,nedza i rozpacz .Tacy biznesmeni traca codziennie miliony a co ma stracic taki Nowianin kiedy nawet jak zapieprza od rana do wieczora to i tak ma 1800zl ,wiec co ma stracic ? Taki wirus musi byc inteligentny ,bo widzac ta urokliwa ,ale jednak dziure zrobil to samo co autostrada i kolej -pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz