Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Prowadził samochód bez uprawnień. Grozi mu 30 tysięcy złotych grzywny

Andrzej Pudrzyński
10 lutego 2022, 17:13
Jeszcze nie wszyscy kierowcy przyswoili sobie zmiany wysokości mandatów nowego taryfikatora, który wszedł w życie od początku tego roku. Jak bardzo są bolesne w wymiarze finansowym, przekonał się niedawno mieszkaniec Nowego.
Fot. Jan Plit / zdjęcie ilustracyjne

W środę policjanci z grupy Speed działającej w komendzie powiatowej w Świeciu (jej zadaniem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze), patrolowali Nowe.

Funkcjonariusze dostali informację, że niebawem ul. Bydgoską może przemieszczać się kierowca volkswagena passata, który nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. Wkrótce potem zatrzymali 23-letniego mieszkańca Nowego, jadącego w kierunku Gdańska.

- Za popełnione wykroczenie mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, a pojazd, na koszt kierowcy, został usunięty z drogi – mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Dotychczas kierowanie samochodem czy innym pojazdem bez uprawnień, było karane mandatem w wysokości 500 zł. Od stycznia każdą tego rodzaju sprawą zajmuje się sąd, a sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości do 30 tys. zł. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl