Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Damian, Wincenty
REKLAMA

Ścieżka Nowe-Twarda Góra zmieni się nie do poznania? Jest na to szansa [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
8 października, 08:19
- Ścieżka z Nowego do Twardej Góry służy rowerzystom i pieszym. Jest jednak w fatalnym stanie. Czy miasto w końcu coś z tym zrobi? - pytają Czytelnicy. Sprawdziliśmy. Jest spora szansa, że to się zmieni. I to już niedługo.
Na ścieżce można zobaczyć i takie obrazki. Komuś najwidoczniej nie chciało się jechać na wysypisko
Fot. Jan Plit

Z tego, że stan ścieżki pieszo-rowerowej Nowe-Przyny-Twarda Góra pozostawia wiele do życzenia, zdają sobie sprawę również władze gminy. Dlatego przystąpiono do opracowania projektu jej modernizacji.

Szutrową nawierzchnię miałby zastąpić na całej, ponad 5,5-kilometrowej długości, asfaltowy dywanik. Na odcinku między Nowem a ogródkami działkowymi ścieżka byłaby szersza o około metr ze względu na panujący tam spory ruch pieszych i rowerzystów.

- Wielu mieszkańców Nowego dociera tamtędy na działki, chcemy więc uniknąć zatorów komunikacyjnych - żartuje Jerzy Wotkowski, skarbnik gminy.

Przy okazji na całej trasie zostałyby uporządkowane pobocza, ustawione nowe ławki i kosze na śmieci.
REKLAMA

Gmina szacuje, że trzeba będzie wyłożyć około 1,5 mln zł.

- Będziemy starać się o dofinansowanie w ramach drugiego rozdania z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mamy spore szanse, że nasz wniosek zostanie przyjęty. Liczymy na to, bo nie będzie to tania inwestycja - zaznacza Jerzy Wotkowski.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli samorządu, to już wiosną przyszłego roku można by przystąpić do przebudowy ścieżki.

Nie zaśmiecajmy tej trasy, prowadzącej przez urocze tereny naszej gminy. Wszyscy powinni dołożyć starań, aby służyła ona jako miejsce, z którego chętnie będą korzystać mieszkańcy

Stan nawierzchni to jedna sprawa. Druga, na co również zwracają uwagę sami mieszkańcy, to zaśmiecanie ścieżki. Rzeczywiście. Tylko podczas jednego krótkiego rekonesansu, reporter naszego portalu natknął się na porozrzucane śmieci (w workach lub luzem) i rozmaite przedmioty, które prawdopodobnie pozbywają się w tym miejscu właściciele pobliskich działek. Wśród nich nich znalazł się nawet... stary klozet.

- Kiedy już powstanie nowa ścieżka, wszyscy powinni dołożyć starań, aby służyła ona jako miejsce, z którego chętnie będą korzystać mieszkańcy. Nie zaśmiecajmy tej trasy, prowadzącej przez urocze tereny naszej gminy. To doskonałe miejsce do rekreacji, pieszej i rowerowej - apeluje skarbnik gminy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (16)

Proszę nie zapomnieć o koszach na śmieci a będzie pięknie! 

Odpowiedzi: 0

Będzie asfalt, to będą śmigać na rowerach, rolkach i hulajnogach elektrycznych. Już pieszo, nie będzie bezpiecznie. Wystarczy ubić ten teren, postawić ławki i śmietniki. 

Odpowiedzi: 2

No i bardzo dobrze że będzie można śmigać po ściezce zamiast po chodnikach.Nowa ścieżka jest niezbędna.

Odpowiedzi: 0

Nazwa sciezka rowerowa oznacza ze miedzy innymi poruszaja sie tam rowery ,asfalt jest tam bardzo potrzebny ludzie ciagle tam przebijaja opony na ostrych kamieniach  a jak chcesz to sam sobie ubij droge gdzie indziej i spaceruj

Odpowiedzi: 0

Śmieci przywożą z miasta i wyżucają na ścieżce i pod płot bo przecierz jechać 3 km dalej na wysypisko to już za daleko

Odpowiedzi: 0

I super pomysł przyda się asfalt ,nowe ławeczki oraz śmietnik.Rowezysci oraz piesi się ucieszą .Nie ukrywam faktu że sama będę częściej korzystała z ścieżki rowerowej . pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Asfalt fajna sprawa, ale zaraz się zjedzie stado jesik i braiankow na wszelakich pojazdach i będzie tam się działo,powsrac długi palc zabaw. Wystarczy wysypać drobnego tłucznia utwardzic i mam piękną ścieżkę rowerową, która będzie jak nazwa wskazuje rowerową. 

Odpowiedzi: 0

Ciekawie kiedy czas na naprawę drogi... 

Odpowiedzi: 0

Super pomysł czekamy na realizację, ponadto gmina niech się postara w starostwie o nową drogę do Twardej Góry 

Odpowiedzi: 0

nie ma w gminie innych priorytetów?  Moze niech lepiej skończą co zaczeli 

Odpowiedzi: 1

A co to? Tylko miasto się liczy? Gmina Nowe to również pobliskie wioski. A dojazd do Nowego ścieżką rowerową zwłaszcza z dziećmi, graniczy z cudem.  Bardzo trudno tamtendy dojechać, a drogą główną, asfaltową bardzo niebezpiecznie. 

Odpowiedzi: 0

A co z schodami na plantach zasypane i chu* na garbuzach też tragedia ...  Śmiech na sali !!!

Odpowiedzi: 0

Turyści odwiedzający Nowe mają odwiedzać trasę rowerową  Nowe TG ? Czy iść  na panoramę Nowego zejść eleganckimi schodami z punktów widokowych do Wisły ???

Odpowiedzi: 1

Turyści Ty na poważnie? 

Odpowiedzi: 0

Tak samo by zajęli się ulicą Nową żeby w końcu człowiek na chodniku się nie przewrócił, dzieci do przedszkola tam chodzą, człowiek z wózkiem dziecięcym ma problem A nie mówić o niepełnosprawnych którzy tamtędy chodzą na spotkania 

Odpowiedzi: 0

Ścieżka rowerowa jest potrzebna! Dojazd rowerem do Nowego inną trasą jest bardzo niebezpieczny!! Dlatego bardzo się cieszę z takiej inwestycji. Jestem jak najbardziej na tak. Oby wszystko się udało. Napewno będziemy korzystać chętniej i częściej 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz