Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Tak miałby wyglądać budynek z mieszkaniami czynszowymi. Jak duże będą lokale? [wizualizacje]

Andrzej Pudrzyński
22 września, 14:40
- Trwają prace koncepcyjne i jesteśmy w trakcie pozyskiwana dofinansowania na na postawienie budynku wielorodzinnego - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego.
Wizualizacja budynku, jaki miałby stanąć między ul. Dworcową i al. 3 Maja
UG Nowe

Budynek zlokalizowany między ul. Dworcową i al. 3 Maja w Nowem powstaje w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Wartość inwestycji oszacowano na 8,3 mln zł.

- Wstępna koncepcja zakłada, że powstanie budynek o czterech kondygnacjach i 30 lokalach mieszkalnych. Na parterze wydzielono 6 mieszkań, a na kolejnych kondygnacjach po 8 - wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Mieszkania będą miały także tzw. komórki lokatorskie. W każdym z lokali zaplanowano salon z aneksem kuchennym, jedną lub dwie sypialnie, łazienkę oraz wiatrołap z komunikacją. Mieszkania będą miały 32 i 50 m kw.

- Na realizację inwestycji pozyskaliśmy już 3 mln zł dotacji. Na następnej sesji radni będą obradowali nad pozyskaniem kolejnych 800 tys. zł z budżetu państwa - mówi Czesław Woliński.

Kwoty te stanowią wkład gminy do SIM KZN Bydgoski, operatora projektu. Spółka wystąpiła o kredyt do Banku Gospodarstwa Krajowego. Projektowane mieszkania będą miały charakter czynszowy, wymagany będzie także wkład własny.

- Przypominamy, że mieszkania w SIM przeznaczone są dla osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania, które jednak dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu. Tyle że ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. O kolejnych krokach i warunkach będziemy informowali mieszkańców na bieżąco - zapowiada burmistrz Nowego.

Czynsz ma być niższy niż najem mieszkania na wolnym rynku, na razie jednak trudno mówić o konkretnych kwotach.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl