Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Teraz zabiorą się za poddasze. Umowa podpisana [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
5 listopada, 20:12
Wnętrze zamku w Nowem zmieni się nie do poznania. Podpisano właśnie umowę z wykonawcą kolejnej inwestycji.
Wartość prac zawartych w umowie wyniesie 1,5 mln zł
Fot. UG Nowe

Będzie to drugi etap rewitalizacji zamku, polegający na adaptacji poddasza. 

- Dach zostanie pokryty dachówką ceramiczną. Na poddaszu natomiast wydzielimy salę wystawową, miejsce spotkań gości centrum kultury i pomieszczenia administracyjne – wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.
REKLAMA

Przetarg wygrała firma Rembud z Kwidzyna. Wartość zaplanowanych robót sięga 1,5 mln zł. Gmina wyda z własnego budżetu tylko 5 proc. tej sumy, bo 85 proc. będzie pochodziło z dotacji unijnej, a 10 proc. z budżetu państwa.

W pierwszym etapie, realizowanym wiosną i latem, przebudowano klatkę schodową zamku, tak aby można było w niej umieścić windę, którą można dostać się na wszystkie kondygnacje. To udogodnienie, z którego na pewno ucieszą się osoby niepełnosprawne i starsze.

Ponizej galeria zdjęć z realizacji pierwszego etapu inwestycji.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl