Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że księgowa okradała też pracowników urzędu: swoje koleżanki i kolegów

Andrzej Bartniak
7 czerwca, 16:59
Główna księgowa z Urzędu Gminy w Nowem systematycznie podbierała pieniądze nie tylko z dotacji na działalność centrum kultury i biblioteki, ale prawdopodobnie również z kasy zapomogowo-pożyczkowej.
Istnieją podejrzenia, że księgowa przywłaszczyła też sobie składki pracowników urzędu
Fot. Andrzej Bartniak

W Urzędzie Gminy w Nowem trwa gorączkowe sprawdzanie stanu kasy zapomogowo-pożyczkowej pracowników urzędu. Niedawno zorientowano się, że również stamtąd podbierała pieniądze zwolniona dyscyplinarnie główna księgowa.

- Za dwa, najdalej trzy dni będziemy wiedzieć, jaka kwota zniknęła z konta - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Nie podaruję jej ani złotówki. Gdy tylko coś ustalimy, przygotujemy kolejne zgłoszenie do prokuratury. Prawdopodobnie stanie się to w przyszłym tygodniu. Chcemy, aby każdy szczegół tej sprawy był wnikliwie zbadany przez organy ścigania. To, co się stało, naprawdę nas boli.

Te słowa burmistrza nie dziwią, gdy zdamy sobie sprawę, że osoba, która cieszyła się powszechnym zaufaniem, nie miała oporów również przed okradaniem swoich koleżanek i kolegów z pracy.
REKLAMA 

Do tej pory wydawało się, że główna księgowa w latach 2018-2021 przywłaszczyła sobie tylko pieniądze z gminnej dotacji dla Centrum Kultury Zamek i Gminnej Biblioteki Publicznej. W kwietniu kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej ujawnili, że w kasie brakuje 630 tys. zł. Teraz pojawi się nowy wątek w postaci kasy zapomogowo-pożyczkowej pracowników urzędu.

Wobec podejrzanej Prokuratura Rejonowa w Świeciu zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Dodatkowo, dla zapewnienia przyszłych wypłat odszkodowań i pokrycia strat, wprowadzono też zabezpieczenie majątkowe w postaci obciążenia hipoteki na nieruchomości należącej do byłej księgowej.

Prokuratura postawiła jej wprawdzie zarzut przywłaszczenia sobie "tylko" 440 tys. zł, ale sprawa jest w toku i stale wypływają nowe wątki i kolejne kwoty.

Byłej głównej księowej Urzędu Gminy w Nowem grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA