Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Dramat piłkarzy i kibiców z Gruczna. Zabrakło dwóch minut [zdjęcia]

red
30 czerwca 2022, 14:49
Po zwycięstwie 3:0 z Naprzodem Jabłonowo w pierwszym meczu barażowym o wejście do piątej ligi, w rewanżu na wyjeździe podopieczni Mariusza Przesmyckiego przegrali po dogrywce 0:4 i awans wywalczyli rywale.
Piłkarzom nie pomógł niestety nawet doping pięknych dziewcząt z licznej grupy kibiców z Gruczna
Fot. Marek Wojciekiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Szok i niedowierzanie, tak po krótce można opisać nastroje wśród ekipy Wisły Gruczno po rewanżowym meczu barażowym o awans do klasy okręgowej.

W pierwszym meczu w Grucznie, "wiślacy" zagrali kapitalnie i po pięknych golach Radosława Przesmyckiego, Bartłomieja Roszaka i Dawida Wietrzykowskiego wygrali 3:0. Mając taką zaliczkę nikt z kibiców nie dopuszczał do siebie możliwości braku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

REKLAMA
REKLAMA

Rewanżowy mecz w Jabłonowie, na który wybrało się kilkudziesięciu kibiców Wisły, do przerwy układał się po myśli piłkarzy z Gruczna, ponieważ do szatni ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie. Wisła utrzymywała zatem do tego czasu trzybramkową zaliczkę.

W 57. minucie Naprzód Jabłonowo zdobył pierwszego gola po uderzeniu Mateusza Olejnika. W 81. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu na Adrianie Kuralu. "Jedenastkę" wykorzystał sam poszkodowany i zrobiło się 2:0 dla Naprzodu.

REKLAMA
REKLAMA

Wisła wciąż miała jeszcze jednego gola zaliczki, a do zakończenia meczu pozostało już tylko dziewięć minut. Niestety, na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu, trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Prylewski. Tym samym piłkarze Naprzodu Jabłonowo odrobili straty z pierwszego meczu w Grucznie.

Do końca spotkania wynik się już nie zmienił, przez co o losach awansu miała zadecydować dogrywka. W 7. minucie dodatkowego czasu gry, kibice gospodarzy oszaleli ze szczęścia gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Kalinowskiego, czwartego gola strzałem głową zdobył Valentin Dah. Wisła Gruczno chcąc doprowadzić do rzutów karnych musiała rzucić się do odrabiania strat.

REKLAMA
REKLAMA

Zadanie to stało się jeszcze bardziej utrudnione, gdy drugą żółtą kartkę zobaczył Konrad Kuffel. Na cztery minuty przed końcem dogrywki, Wisła zdobyła nawet bramkę, ale arbiter gola nie uznał, dopatrując się faulu.

Tym samym mecz zakończył się wygraną Naprzodu Jabłonowo 4:0, który awansował do klasy okręgowej. Piłkarze Wisły musieli obyć się smakiem. Ekipa z Gruczna zapewne długo jeszcze będzie wspominać to spotkanie, bo do awansu zabrakło jej zaledwie dwóch minut.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Wisła Gruczno 4:0 (0:0, 3:0)

Bramki: Olejnik 57, Kural 81 (rzut karny), Prylewski 88, Dah 97

Skład Wisły Gruczno: Zieliński – R. Przesmycki, Kuffel, Kocieniewski, Gładek (58. Gackowski), Kotala (88. Kwiatkowski), Wietrzykowski, Modracki, P. Przesmycki, Tarkowski (70. Sobczak), Roszak.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA