Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Dzięki temu zwycięstwu Joker utrzymał się w Tauron Lidze

sport
13 lutego, 12:26
Świeckie siatkarki odniosły pierwsze, historyczne zwycięstwo we własnej hali, gładko pokonując Eneę PTPS Piła 3:0. Tym samym na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej wyjaśniło się, że to zespół z Piły opuści szeregi Tauron Ligi.
Joker odniósł pierwsze zwycięstwo we własnej hali, które od razu dało mu utrzymanie w Tauron Lidze
Fot. Marcin Saldat

Mecz przedostatniej z ostatnią drużyną Tauron Ligi pokazał jak wielka różnica dzieli oba zespoły. Drużyna z Piły przeżywa wyraźne problemy, co było widać w każdym elemencie gry i w samym fakcie, że rywalki przyjechały do Świecia z zaledwie dziesięcioosobową kadrą. Jokerki stanęły więc przed znakomitą okazją do odniesienia pierwszej wygranej we własnej hali i zapewnienia sobie utrzymania w Tauron Lidze.

Już pierwszy set, wygrany dość łatwo do 19 pokazał, że może być to szybki i łatwy mecz dla Jokera. Zespół ze Świecia przeważał w każdym elemencie, wreszcie dominując również na siatce i zdobywając sporo punktów w bloku.

Trener Kurczyński widząc ogromną przewagę swojego zespołu mógł pozwolić sobie na przeprowadzenie kilku zmian. Najlepszy mecz w sezonie rozegrała Oliwia Urban

Z bardzo dobrej strony w pierwszej partii pokazały się Magdalena Jurczyk i Natalia Skrzypkowska, dla której był to mecz przeciwko koleżankom z byłej drużyny. W drugim secie Jokerki wręcz rozbiły rywalki, nie pozwalając im zdobyć nawet dwucyfrowej liczby punktów. Zespół z Piły szczególnie w drugiej połowie seta wyglądał na całkowicie rozbity. Zwycięstwo 25:9 jest oczywiście najwyżej wygranym setem przez Jokera w Tauron Lidze.

Trener Kurczyński widząc ogromną przewagę swojego zespołu mógł pozwolić sobie na przeprowadzenie kilku zmian. Swoje szanse w tym meczu otrzymały Martyna Gorzkiewicz, Katarzyna Urbanowicz, Adrianna Muszyńska i Wiktoria Kowalska. Najlepszy mecz w sezonie rozegrała Oliwia Urban, która otrzymała tytuł MVP.

Pilanki jeszcze w trzecim secie na chwilę podjęły walkę, ale od stanu 7:6 Joker zaczął budować coraz większą przewagę, by po chwili wygrywać 12:6, 15:9, 18:12. W końcówce rywalkom zabrakło już sił i wiary, dzięki czemu Joker wygrał ponownie bardzo przekonująco 25:14, a całe spotkanie 3:0. Joker Świecie w debiutanckim sezonie na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnił sobie utrzymanie w Tauron Lidze i do następnych spotkań może przystąpić już całkowicie bez presji.

Joker Świecie – ENEA PTPS Piła 3:0 (25:19, 25:9, 25:14)

sportatextraswiecie [dot] pl