Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Sport

Joker wygrał wreszcie seta, ale punktów nie zdobył

Zespół ze Świecia zagrał lepiej, niż w przedświątecznych meczach, ale pozostaje spory niedosyt, ponieważ przynajmniej punkt na Radomce był jak najbardziej w zasięgu „Jokerek”.

Udostępnij
joker-czolo

Trener Radomki Riccardo Marchesi przez całe spotkanie nie wykorzystał swojej najlepszej atakującej Katarzyny Zaroślińskiej-Król, która choć była przebrana, cały mecz spędziła w „kwadracie”. W ekipie Jokera zabrakło natomiast Julki Twardowskiej, która cały mecz oglądała z trybun.

Początek meczu był dość wyrównany, choć Radomce udało się uzyskać dość szybko czteropunktową przewagę (9:5) głównie po udanych akcjach najlepszej na parkiecie Alexandry Lazić i Natalii Murek. Przy prowadzeniu gości 14:9, Jokerki wzięły się poważnie do odrabiania strat.

Sikorska najskuteczniejsza

Dwa punkty z rzędu udało się zdobyć przy własnej zagrywce, gdy serwowała Judyta Gawlak, a po kilku kolejnych wymianach zrobił się remis 15:15. Niestety dla świecianek w tym momencie o czas poprosił trener Marchesi, po którym jego zespół zdobył pięć punktów z rzędu, odskakując znów na sporą przewagę 20:15. To był decydujący fragment seta, bo świeciankom nie udało się już zniwelować takiej straty i ostatecznie przegrały pierwszą partię 18:25.

Reklama
Reklama

W drugim secie świetną zmianę dała Joanna Sikorska, jak się później okazało, najskuteczniejsza zawodniczka Jokera w tym meczu, mimo, że przesiedziała na ławce całego pierwszego seta. Druga partia zaczęła się od lekkiej przewagi przyjezdnych, ale Jokerowi dość szybko udało się doprowadzić do remisu 7:7, a w kolejnej akcji po wideoweryfikacji wyjść nawet na prowadzenie 8:7.

Ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Joanna Sikorska (20 pkt) i Vangeliya Rachkovska (16 pkt). Niestety dla Jokera daleka od swojej normalnej dyspozycji była tego dnia Natalia Skrzypkowska, której skuteczność w ataku po drugim secie wynosiła poniżej 10 proc.! Biorąc do tego pod uwagę również nieco słabszą grę „Malu” i brak Julki Twardowskiej to i tak trzeba przyznać, że Joker dzielnie dotrzymywał kroku faworytkom, których grą oczywiście doskonale kierowała Katarzyna Skorupa.

Emocjonująca końcówka seta

W decydujących fragmentach to właśnie doświadczona rozgrywająca robiła przewagę na parkiecie. Mimo to, gra Jokera w drugim secie wyglądała całkiem przyzwoicie. Świecianki objęły nawet prowadzenie 12:10, a po akcji Sikorskiej 14:11. Szybkie i dokładne piłki od Skorupy do Murek i Lazić doprowadziły jednak do tego, że radomianki wyrównały do stanu 17:17.

Reklama
Reklama

Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Każdy z zespołów dwukrotnie uzyskiwał dwupunktową przewagę, by po chwili znów na tablicy pojawiał się remis i tak do stanu 24:24. Niestety dwie ostatnie akcje znów należały do duetu Murek-Lazić i Joker przegrał tego seta na przewagi 24:26.

W trzeciej partii świecianki kontynuowały dobrą grę z drugiego seta, choć początkowo wcale się na to nie zanosiło, bo Radomka prowadziła już 7:2. W kolejnych akcjach punktowały jednak Rachkovska, Brzoska i Skrzypkowska, dzięki czemu „Jokerki” szybko wyrównały na 8:8. Na rozegraniu Agatę Michalewicz zmieniła z kolei Paulina Zaborowska, co również dość pozytywnie wpłynęło na zespół.

Kontra radomianek

W kolejnych akcjach trwały dość zacięte wymiany i dopiero w połowie seta, Radomka znów uzyskała nieco większą przewagę 15:12. Jokerki znów jednak dogoniły rywalki i same wyszły na prowadzenie 17:16. Końcówka seta to już był istny horror. Radomianki miały przy stanie 23:24 piłkę meczową, ale Joker po skutecznej akcji Sikorskiej zdołał się wybronić.

Reklama
Reklama

Świecianki doprowadziły do wyniku 26:25 i przy własnej piłce setowej, po zagrywce Natalii Skrzypkowskiej piłka szczęśliwie odbiła się od taśmy i spadła na pole gry rywalek. Tym samym Joker przełamał fatalną passę pięciu meczów z rzędu bez wygranego seta, a dla trenera Piotra Mateli był to w ogóle pierwszy wygrany set w barwach Jokera Świecie.

Niestety rywalki na więcej już nie pozwoliły. Joker prowadził jeszcze dość wyrównaną grę w czwartym secie do stanu 7:7. Od tego momentu radomianki zaczęły jednak budować sobie przewagę i wyszły na prowadzenie 17:12. To był kluczowy moment seta, ponieważ takiej straty nie udało już się odrobić. Joker zdołał zbliżyć się tylko do rywalek przy stanie 16:19, ale potem zespół z Radomia zdobył trzy punkty z rzędu i przy wyniku 16:22 stało się już niemal jasne, że mimo ambitnej postawy nie uda się zdobyć punktów w tym meczu. Ostatecznie Radomka wygrała tego seta 25:18 i całe spotkanie 3:1.

Pozostał niedosyt

Bezpośrednio po meczu grę świecianek komplementował trener Radomki Riccardo Marchesi.

Reklama
Reklama

- To był dobry mecz. Zespół ze Świecia grał przede wszystkim dobrze zagrywką, a także dobrze pracował w bloku i obronie, dlatego to nie było dla nas łatwe spotkanie. Zawsze gdy przyjeżdżamy do Świecia gra się tutaj trudno, dlatego mieliśmy przed tym meczem spory respekt do rywala – powiedział trener Radomki.

Z wygranego seta cieszyła się również środkowa Jokera, Judyta Gawlak.

- Oczywiście ten set ma dla nas ogromne znaczenie, ale czujemy spory niedosyt, ponieważ mogłyśmy w tym spotkaniu pokusić się o urwanie Radomce przynajmniej tego jednego punktu.

Joker Świecie – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (18:25, 24:26, 27:25, 18:25).

sport@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Biznes

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo