Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Karatecy przywieźli cztery medale z Mistrzostw Polski

Kolejny bardzo dobry występ zaliczyli reprezentanci Szkoły Kyokushin Karate w Świeciu. Podczas Mistrzostw Polski PFKK w Wieruszowie wywalczyli dwa złote i dwa srebrne medale.

Udostępnij
karate-czolo

W zawodach wzięło udział 120 zawodników z 23 klubów. Mistrzostwa odbywały się w dwóch konkurencjach: kata i kumite knock-down kyokushin karate. Konkurencja kata odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, w których wzięło udział 53 zawodników, natomiast w konkurencji kumite również z podziałem na kategorii wiekowe rywalizowały 102 osoby.

Szkołę Kyokushin Karate ze Świecia reprezentowało czworo karateków. Wszyscy powrócili do Świecia z medalami.

Złoty medal Mistrzostw Polski wywalczyli Julia Jurczykowska w kategorii kata dziewcząt U12 i Roxana Szyndler w kategorii kumite U12 dziewcząt minus 40 kg. Ze srebrnymi medalami wrócili natomiast Olgierd Olesiński w kumite chłopców U12 minus 43 kg oraz Karolina Stożek w kategorii kumite U16 dziewcząt plus 55 kg.

Opiekunami zawodników byli sensei Jakub Kunkel oraz Mariusz Jurczykowski.

Julia Jurczykowska na podium (pierwsze miejsce)