Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  31°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  32°C / 17°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  33°C / 19°C
REKLAMA

Mistrz świata przegrał na plaży w Decznie

sport
13 lipca, 21:14
Triumfatorami XXI Turnieju o Puchar Burmistrza Świecia w siatkówce plażowej okazali się Tomasz Wołoszuk i Kacper Bobrowski, którzy w finałowym pojedynku pokonali duet Dawid Konarski/Marcin Waliński.
Nagrody najlepszym siatkarzom turnieju wręczał burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski
Fot. OKSiR

Sporym wydarzeniem było pojawienie się w Decznie Dawida Konarskiego, dwukrotnego mistrza świata w siatkówce halowej. Ostatnio było o nim głośno za sprawą transferu do Aluron CMC Warty Zawiercie. Pochodzący ze Świecia Konarski często, gdy tylko miał okazję, pojawiał się w sezonie letnim na plaży w Decznie. W tym roku postanowił swych sił w turnieju.

Faworyci w finale

Turniej został rozegrany systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów do 15 punktów, natomiast od półfinałów do 21 punktów.

W pierwszym półfinale Dawid Konarski z Marcinem Walińskim (Bydgoszcz), pokonali 2:1 parę Piotr Kołtuński/Damian Gajewski (Warszawa/Dąbrowa Biskupia). W drugim półfinale Tomasz Wołoszuk z Kacprem  Bobrowskim (Osie/Bydgoszcz) ograli 2:0 duet Maciej Karolczyk/Maciej Malkiewicz.

W meczu o trzecie miejsce Kołtuński/Gajewski pokonali 2:0 (21:16, 21;12) parę Karolczyk/Małkiewicz. W wielkim finale spotkali się zatem faworyci turnieju, a więc Tomasz Wołoszuk z Kacprem Bobrowskim oraz Dawid Konarski z Marcinem Walińskim.

Wołoszuk i Bobrowski byli lepsi

Tu również rywalizacja zakończyła się w dwóch setach. Mistrz Świata na hali musiał uznać wyższość Wołoszuka i Bobrowskiego, którzy zwyciężyli 2:0 (22:20, 21:15), zgarniając główne trofeum oraz czek na 1000 zł.

Za drugie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 800 zł, a za trzecie miejsce 600 złotych. Drużyny które uplasowały się na miejscach 4-7 otrzymały nagrody rzeczowe.

Organizatorem zawodów był Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

sportatextraswiecie [dot] pl