Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Ola Piotrowska z Dworzyska podwójną mistrzynią Polski!

sport
5 sierpnia, 16:15
Aleksandra Piotrowska wywalczyła dwa złote medale w biegach na 100 i 200 metrów podczas Mistrzostw Polski U-18 we Włocławku, będących jednocześnie Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w lekkoatletyce.
Aleksandra Piotrowska dwukrotnie biła własny rekord życiowy
Fot. Wda Świecie

Świetny występ zaliczyła we Włocławku lekkoatletka Wdy Świecie, podopieczna Julii Pliszki. W ubiegłym roku kontuzja uniemożliwiła jej skuteczną walkę o medale. Tym razem powetowała to sobie z nawiązką i wywalczyła dwa złote krążki na swoich koronnych dystansach.

W biegu na 100 metrów 17-letnia Aleksandra Piotrowska dwukrotnie biła własny rekord życiowy. Najpierw w eliminacjach osiągnęła czas 11,95 sek. by w finale pobiec jeszcze szybciej i osiągnąć kapitalny wynik 11,69 sek. Wyprzedziła w ten sposób Paulinę Kubis (WLKS Wrocław) – 11,89 sek. oraz Natalię Wójcik (BKL Bełchatów) – 12,01 sek.

Trzeci wynik w historii biegów

Trzeba też dodać, że wynik Aleksandry Piotrowskiej to trzeci rezultat w całej historii polskich biegów na 100 metrów w tej kategorii wiekowej! Dałby on Oli kwalifikację na Mistrzostwa Świata U20 w Kenii, ale niestety lista reprezentacji Polski na tę imprezę jest już zamknięta.

Piotrowska równie doskonale poradziła sobie we Włocławku w biegu na 200 metrów, zdobywając drugi złoty medal i kolejny raz bijąc swą „życiówkę” wynikiem 24,29 sek. Srebrny medal wywalczyła Martyna Sień (Agros Zamość) – 25,07 sek. a brązowy Natalia Wójcik (BKL Bełchatów) – 25,21 sek.

Choć Ola Piotrowska nie zdoła wystąpić podczas Mistrzostw Świata U-20, to jednak jej doskonałe występy we Włocławku zaowocowały powołaniem do kadry narodowej na mecz Polska-Węgry-Czechy-Słowacja, który odbędzie się 14 sierpnia w Czechach.

Duo-Set tuż poza podium

Dodajmy, że we Włocławku wystąpili również reprezentanci Duo-Set Świecie. Natalia Jasińska zajęła 4. miejsce w rzucie oszczepem z wynikiem 41,59 m. Do miejsca na podium zabrakło jej nieco ponad dwóch metrów.

Jakub Saldat uzyskał natomiast piątą lokatę w rzucie dyskiem, gdzie z wynikiem 51,99 m. pobił rekord życiowy. Saldat wystąpił również w konkursie pchnięcia kulę, gdzie z wynikiem 15,16 m. zajął dziesiątą lokatę.

sportatextraswiecie [dot] pl