Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Oliver Zaręba z Futsalu Świecie powołany do reprezentacji Polski!

Zawodnik Futsalu Świecie zagra z orłem na piersi! Oliver Zaręba został powołany do reprezentacji Polski w futsalu.

Udostępnij
Oliver Zaręba to pierwszy zawodnik w historii Futsalu Świecie, który założy koszulkę z orłem na piersi / Fot. Futsal Świecie

Błażej Korczyński, trener futsalowej reprezentacji Polski powołał 15 zawodników na towarzyski mecz ze Słowenią w Opolu. Niewątpliwie największą niespodzianką jest obecność Olivera Zaręby na liście powołanych.

Zaręba na najbliższym zgrupowaniu będzie jedynym kadrowiczem, który na co dzień występuje na pierwszoligowych parkietach. To pierwszy zawodnik w historii Futsalu Świecie, który założy koszulkę z orłem na piersi.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony z tego powołania. Aż ciężko mi uwierzyć. Czuję ogromną radość. Zdaję sobie jednak sprawę, że dużo pracy przede mną. To jednak impuls do działania. Daje mi motywację do jeszcze cięższej pracy - mówi Oliver Zaręba.

Nie będzie to jednak debiut Olivera w biało-czerwonych barwach. W przeszłości, jako zawodnik piłki trawiastej otrzymał powołanie do kadry U-16. Był wtedy zawodnikiem akademii Lecha Poznań.

Zaręba nie potrzebował dużo czasu, by przekonać do siebie trenera futsalowej kadry. W rozgrywkach 1 Ligi Futsalu zadebiutował 29 września. W czterech meczach w barwach Futsal Świecie na zapleczu Ekstraklasy strzelił siedem bramek. Kibicom dał się poznać jako zawodnik wszechstronny, szybki, a zarazem twardo stąpającym po parkiecie. Dysponuje też silnym uderzeniem.

Reprezentacja Polski ze Słowenią w Opolu zagra 6 listopada o godz. 20.00. Będzie to ostatnie towarzyskie spotkanie przed eliminacjami do mistrzostw Europy, które rozpoczną się w połowie grudnia.

Powołani do reprezentacji na mecz ze Słowenią w Opolu:

Bramkarze: Krzysztof Iwanek (Rekord Bielsko-Biała), Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała), Michał Kałuża (Pescados Rubén Burela FS).

Rozgrywający: Albert Betowski (GI Malepszy Arth Soft Leszno), Sebastian Grubalski (Constract Lubawa), Paweł Kaniewski (Constract Lubawa), Tomasz Kriezel (Constract Lubawa), Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała), Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała), Kacper Pawlus (Rekord Bielsko-Biała), Mikołaj Zastawnik (Rekord Bielsko-Biała), Kamil Kucharski (Widzew Łódź), Tomasz Lutecki (AZS UŚ Katowice), Sebastian Szadurski (Dreman Opole Komprachcice), Oliver Zaręba (Futsal Świecie).

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Krótki, ale bardzo intensywny deszcz, który spadł w poniedziałek po południu spowodował, że część ulic w Świeciu zamieniła się w rwące potoki.

Wiadomości

Policja podaje wstępne ustalenia dotyczące niedzielnego wypadku pod Świeciem.

Wiadomości

W niedzielę po południu samochód osobowy uderzył w drzewo w Dworzysku koło Świecia.

Wiadomości

Sześć zastępów straży zadysponowano do pożaru na terenie ogrodów działkowych w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Mężczyzny szukali policjanci i strażacy. Funkcjonariusze z posterunku w Laskowicach w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali 30-latka, który chciał odebrać sobie życie.

Wiadomości

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku 2026 r. będziemy mogli korzystać z nowej ulicy w Świeciu. Niedawno zajrzeliśmy na teren budowy.

Wiadomości

W nowym pawilonie handlowo-usługowym Aripark w Świeciu prawdopodobnie jako pierwszy zostanie otwarty sklep TEDi. Wkrótce potem pierwszych klientów przyjmie kolejny lokal.

Wiadomości

Gmina przedstawiła projekt zagospodarowania przepływającej przez znaczną część miasta i dobrze znanej mieszkańcom Świecia Struchawy. Zachęca mieszkańców do udziału w konsultacjach.

Wiadomości

Kierowca volkswagena ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Nie wiedział, że nagrywają go policjanci drogówki ze Świecia. Słono go to kosztowało.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Styl życia

Koło Gospodyń Wiejskich w Białem w gminie Jeżewo zostało nagrodzone na gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Otrębusach koło Warszawy.

Wiadomości

Trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas dzisiejszego pikniku charytatywnego w Laskowicach. Na pewno kwota będzie spora, bo akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców...

Reklama

Popularne

Wiadomości

W nowym pawilonie handlowo-usługowym Aripark w Świeciu prawdopodobnie jako pierwszy zostanie otwarty sklep TEDi. Wkrótce potem pierwszych klientów przyjmie kolejny lokal.

Wiadomości

Wielu mieszkańców zadaje sobie pytanie, dlaczego z niedawno modernizowanej kanalizacji wybiły fontanny wody podczas niedawnej ulewy. Co na to miasto?

Wiadomości

W Wojewódzkim Szpitalu Zdrowia Psychicznego w Świeciu równolegle realizowane są dwie duże modernizacje wiekowych budynków.

Wiadomości

W ostatni weekend kwietnia na rynku zaparkują najlepsze food trucki z całej Polski.

Extra Nowe

Częściowy remont ulicy Podgórnej w Nowem ma być wykonany w tym roku. Zmiany mają objąć najbardziej uczęszczany odcinek biegnący od drogi krajowej nr 91.

Wideo

Wideo

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu rozpoczął się "Tydzień zdrowia i aktywności fizycznej". Dziś promowano przede wszystkim zdrowe odżywianie i profilaktykę zdrowotną.

Wideo

Podobnie jak przed rokiem, członkowie Stowarzyszenia Rowe - Rowe Świecie wybrali się na przedświąteczny objazd miasta. Napotkani przechodnie, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli liczyć na...

Wideo

W minioną niedzielę w kościele farnym w Świeciu wystąpiła ceniona wokalistka Halina Frąckowiak.