Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  33°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  33°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  34°C / 22°C
REKLAMA

Siatkarze kończyli turniej w strugach deszczu

red
11 lipca, 18:58
Pogoda nie była w tym roku sprzymierzeńcem uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Świecia. O ile w sobotę kobiety grały jeszcze w znośnych warunkach, tak niedzielne zawody mężczyzn kończyły się w nawałnicy.
Uczestnicy i laureaci turnieju
Fot. OKSiR

Biorąc pod uwagę takie czynniki pogodowe, samo zakończenie rywalizacji to już spory sukces organizatorów. Pierwszego dnia zawodów, do rywalizacji pań przystąpiło pięć drużyn kobiecych. Grano systemem "każdy z każdym", gdzie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów.

Zawody zwyciężyły zawodniczki, które w poprzednim sezonie występowały w Tauron Lidze (w barwach Pałacu Bydgoszcz i Jokera Świecie) Paulina Bałdyga i Monika Jagła. Zawodowe siatkarki wygrały wszystkie mecze bez straty seta i pewnie sięgnęły po puchar burmistrza.

Zwyciężczynie: Paulina Bałdyga i Monika Jagła 

Drugie miejsce zajęły Agata Szwaba i Anna Grzempowska (Świecie/Unisław), a trzecie Julia Figura/Julita Gornowicz ze Świecia.

Tuż za podium uplasowały się Alina Krawczyk i Anna Krawczyk (Świecie). Piąte miejsce przypadło natomiast Anecie Lewandowskiej i Jana Mikhailovej ze Świecia.

W turnieju wzięło udział pięć drużyn kobiecych

W niedzielę do rywalizacji przystąpili panowie, walczący o główną nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Tu stawka była nieco większa, bo do turnieju zgłosiły się między innymi duety z Sępólna Krajeńskiego, Solca Kujawskiego, Stargardu Gdańskiego, Torunia, Bydgoszczy i Świecia.

Z uwagi na większą liczbę drużyn i tylko dwa boiska do wyboru, mecze w eliminacjach składały się wyłącznie z jednego seta do 21 punktów. Dopiero od półfinałów zdecydowano się grać do dwóch wygranych.

Podobnie jak przed tygodniem w Turnieju im. Eugeniusza Krzyżanowskiego, znów najlepsi okazali się Tomasz Wołoszuk i Kacper Bobrowski (Osie/Bydgoszcz), którzy w finale pokonali parę Miłosz Szwaba/Błażej Płomiński (Świecie/Unisław) 2:0 (15:7, 15:10).

Kacper Bobrowski i Tomasz Wołoszuk

Trzecie miejsce wywalczyli Maciej Karolczyk i Adrian Ścigocki (Świecie/Bydgoszcz), którzy pokonali parę Jakub Pietrzykowski/Piotr Kołtuński (Aleksandrów Kujawski/Dąbrowa Biskupia) 2:1 (15:8, 9:15, 11:7).  

Organizatorem turnieju był Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

sportatextraswiecie [dot] pl