Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  33°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  33°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  34°C / 22°C
REKLAMA

Stalex Liga będzie wyjęta z zamrażarki

red
26 sierpnia, 14:02
Organizatorzy Halowej Ligi Piłki Nożnej w Świeciu zapowiadają, że chcą jak najszybciej dokończyć, przerwany przez pandemię czternasty sezon. - Zawodnicy mogą być spokojni, na pewno rozdamy wszystkie nagrody – deklaruje Tomasz Keller, szef świeckiej „halówki”.
Wojciech Ernest w trzynastym sezonie odebrał nagrodę w klasyfikacji "złotego buta" od głównych sponsorów Krzysztofa Szpakowskiego i Andrzeja Nowakowskiego. W najbliższych tygodniach poznamy nowego zwycięzcę w tej najważniejszej kategorii
Fot. stalexliga.pl

Pod koniec grudnia ubiegłego roku, rząd wprowadził kolejne obostrzenia związane z pandemią, które całkowicie zablokowały sport amatorski, a co za tym idzie wstrzymały również rozgrywki Stalex Ligi.

- Do rozegrania pozostało nam 12 spotkań w Extralidze i całe rozgrywki II i III ligi, nie wspominając o rundzie play-off i Gali Finałowej – ubolewa Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. – organizatora rozgrywek.

Niestety mimo oczekiwań organizatorów, przepisy covidowe nie zmieniły się do późnej wiosny i nie zdołano dokończyć rozgrywek przed okresem wakacyjnym. Teraz Stalex Liga ma być wyjęta z przysłowiowej zamrażalki, a cały sezon, choć w nieco innej formule ma się jednak oficjalnie zakończyć.

- Naszym absolutnym priorytetem jest zachowanie ciągłości rozgrywek, a co za tym idzie wyłonienie medalistów, spadkowiczów i zespołu, który awansuje do Extraligi. Pragnę uspokoić wszystkich zawodników, że nagrody, które obiecaliśmy, na pewno zostaną przekazane. Nadal dysponujemy pieniędzmi od sponsorów i drużyn uiszczających wpisowe. Te środki podobnie jak cała liga zostały zamrożone, więc teraz pora po nie sięgnąć, aby dokończyć rozgrywki – deklaruje Tomasz Keller.

Prezes nie ukrywa przy tym, że będzie chciał zakończyć ligę jak najszybciej z jednej strony z uwagi na chęć rozpoczęcia kolejnego sezonu, a z drugiej w obawie przed nowymi obostrzeniami.

- Nie wiemy do końca czego się spodziewać, jeżeli chodzi o pandemię. Z jednej strony nie chce mi się wierzyć, że mimo szczepień, znów zablokuje się sport amatorski, z drugiej jednak coraz częściej słyszy się o kolejnej fali. My robimy swoje. Chcemy jak najszybciej dokończyć czternasty sezon, aby przygotować rekrutację do piętnastego – dodaje Keller.

Z uwagi na to, że we wrześniu i październiku odbywają się równolegle rozgrywki trawiaste, Zarząd Stalex Ligi postanowił dokończyć czternasty sezon w nieco skróconej formie. Po spotkaniu z kierownikami drużyn postanowiono, że Extraliga rozegra zaległe mecze według formuły każdy z każdym i na podstawie ostatecznej tabeli wyłoniony zostanie mistrz, medaliści oraz spadkowicze. Dla II i III ligi zorganizowane zostaną natomiast jednodniowe turnieje.

- W turniejach również każdy zagra z każdym, ale w wersji skróconej. Mecze będą szybsze i bardziej dynamiczne, a dzięki temu w jeden dzień rozstrzygniemy rywalizację w danej lidze. Oczywiście rozdamy również odpowiednie nagrody. Kierownicy, którzy byli obecni na zebraniu przyznali, że odpowiada im taka formuła, ponieważ nie byliby w stanie zgromadzić swoich drużyn na pięć terminów, podczas gdy równolegle odbywa się trawa – twierdzi Keller.

Turnieje dla II i III ligi mają się odbyć jeszcze we wrześniu (najprawdopodobniej w drugiej połowie). Terminy meczów extraligowych będą ustalane na bieżąco. Organizatorzy zapewniają jednak, że mają zamiar zakończyć sezon najpóźniej do polowy października.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl